Бразилци разорили Египат, Нови Зеланд навија за Амере

Кошаркаши Бразила одржали су час кошарке против Египта у последњем колу Групе А Светског првенства у Шпанији - 128:65 (37:10, 30:13, 24:25, 37:17). Новом Зеланду потребна победа Америке за пласман у осмину.
Фараони се прописно обрукали, фото: Fiba.com

Бразил је остварио до сада најубедљивију победу на Мундобаскету у Шпанији. Само у прве две четвртине Бразилци су убацили Египту невероватних 67 поена. Нешто лошије Бразил је одиграо у трећој деоници, да би поново додали гас у четвртој и стигли до убедљивих 63 поена разлике. Победничку екипу предводио је Барбоса са 22 поена разлике. Бразилци су освојили друго место у Групи А и чекају противника из Групе Б. Њихови потенцијални ривали су Сенегал, Хрватска и Порторико.
Из рубрике спорт:Шумахер код куће за Нову годинуНовак победио Мареја и пласирао се у полуфинале УС Опена!(ВИДЕО) Теодосић побеснео на полувремену: „Ајмо кући, ј***** се!!!“
Нови Зеланд је у Групи Ц савладао Финску са 67:65 (18:12, 26:20, 13:13, 10:20). Новозеланђанима је за пролаз у осмину финала потребно да САД победе Украјину. Американци су велики фаворити и Украјинцима ће бити потребно чудо да дођу до тријумфа. Извор: ЦдМ