ПРЕОКРЕТ: Победа Жалгириса - нова нада за Црвену Звезду!

КАУНАС - Кошаркаши Жалгириса победили су Панатинаикос код куће са 76:70, у дуелу 10. кола Топ16 фазе у Евролиги.
Бобан Марјановић неприкосновен под кошем (Фото: kkcrvenazvezda.rs)

Литвански шампион је овом победом закомпликовао ситуацију у Е групи и вратио наду кошаркашима Црвене звезде. Жалгирис сада има скор 4-6, Панатинаикос 5-5, а Звезда 3-7, четири кола пре краја друге фазе. Домаћи тим одиграо је веома добро прво полувреме, иамо је +11 након 20 минута, али ПАО се вратио и почетком последње деонице резултат је био изједначен. У финишу су пресудиле две везане тројке Милакниса, ПАО је одиграо неколико слабих напада и претрпео је пораз. Вил Чери предводио је Жалгирис до победе са 18 поена и 2 скока, Јанкунас је додао 14, Андерсон 13, а Милакнис 12 поена. У екипи Душка Ивановића блистао је Никос Папас са 21 поеном и 3 скока, Јанковић је додао 11, а Батиста 10. Резултати 10. кола ЕЛ, Топ16, Е група:
  • Галатасарај – Црвена звезда 68:91
  • Барселона – Макаби 89:71
  • Реал Мадрид – Алба 93:62
  • Жалгирис – Панатинаикос 76:70