Добар старт Чукаричког и Војводине у Лиги Европе!

Тим са београдског Бановог брда је на свом терену, у реваншу 1. кола квалификација за Лигу Европе ремизирао са Домжалом, али прошао даље.
Лига Европе (Фото: uefa.com)

Чукарички је сачувао предност из Словеније (1:0) и на свом стадиону ремијем без голова елиминисао Домжале а већ наредног четвртка (16. јул) заказао дуел 2.- кола квалификација за Лигу Европе против Габале из Азербејџана. У правом рату за сваку лопту, у мечу са 36 фаулова и 12 жутих и 1 црвени, Брђани су имали неколико зицера, погодили и пречку, а последњих 15 минута страховали да меч не уђе у продужетке. Ипак, кад се све сабере, бољи иде даље. Чукарички је показао од старта да је бољи и искуснији тим од гостију из Словеније, али им је требало 25 минута да успоставе своју игру. Домжале се није бранило, упркос неким солидним акцијама ниједном нису угрозили гол Стевановића, али су зато у дефанзиви били и срчани и груби и прљави. Чукарични нису били у елементу, али су имали две велике прилике и једну стативу. Њу је директно из корнера погодио Рајко Брежанчић у 25. минуту, с тим да је Павловић на одбитак морао боље да реагује. Десетак минута касније Павловић је примио одличан пас Матића, прошао препреку и са 15 мегара шутирао само поред стативе. Могли су Остојић и Бојић више после карамбола и главомета кад је голман Видмар био далеко од линије... Матић је у 64. минуту могао да прекрати муке. Стојковићев центаршут са пет метара је убацио право голману у руке. Петар Бојић је у 77. погодио пречку, да би у контри Стевановић зауставио ударац Вука са пет метара и спречио госте да поведу из прве прилике. На крају су гости кренули на све или ништа, домаћини стрепели а Стојиљковић уместо да за неколико минута буде стрелац, зарадио је само жути ѕбог симулирања.

Војводина: Преокретом до другог кола

У реваншу првог кола квалификација за ЛЕ, МТК први дошао у вођство, али су Новосађани онда заиграли много боље. Наредни противник Спартакс из Летоније. Војводина иде даље. Фудбалери новосадског суперлигаша пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу Европе где им је ривал Спартакс из Летоније. Вечерас су Новосађани надиграли на „Карађорђу“ представника Мађарске 3:1 (2:1) погоцима Станисављевића, Мрдаковића и Иванића и с обзиром на то да је у орвом мечу у Будимпешти одигран реми без погодака, наш тим је обезбедио пролаз. Новосађани су играли брзо, маштовито, са много добрих акција и на крилима публике стигли до значајног тријумфа па са терена испраћени овацијама. Хладан туш за домаће играче и навијаче у самој увертири меча. Већ у трећем минуту Мађари су повели, чинило се из офсајда. Варга је убацио лопту иза задње линије Новосађана, тамо је дочекао Стрештик и послао у мрежу док су одбрамбени фудбалери нашег тима застали и чекали реакцију линијског судије, који, међутим, није подигао заставицу па су гости прославили погодак. Мађари су, иначе, имали и први напад и, чинило се, ушли много агресивније у утакмицу. Али то је потрајало само у уводу, док нису постигли погодак, да би се затим определили за дефанзивнију варијанту и претње из контранапада. Војводина је узвратила одмах после поготка ривала,продором Стаменића по левом крилу чији је центаршут Мрдаковић ударцем главом проследио замало поред стативе. Новосађани су одмах затим запретили акцијом Иванића, који је после дуела са Бесом у шеснаестерцу Мађара остао на трави, па су домаћи навијачи тражили пенал. Ипак, Војводина је изједначила и те каквим поготком. Станисављевић је у 14. минуту из слободног ударца- скраћеног корнера са десне стране, ударцем левом ногом послао пројектил у десни рогаљ гола Хегедуша за ерупцију одушевљења на трибинама „Карађорђа“. То је била потврда да игру изабраника Златомира Загорчића није пореметило рано вођство гостију.Преузели су конце игре у своје руке и наставили са опсадом гола гостију. За разлику од првог меча у Будимпешти, тренер Војводине је убацио три нова играча, Максимовића, Панкова и Стаменића. Његов тим је имао доминацију на терену, с обзиром на чињеницу да је тежиште игре било на половини гостију. Покушали су Новосађани да пробију одбрану Мађара у 26. Минуту акцијом Настића, али је Мрдаковић закаснио на центаршут. Ритам Новосађанима давали су у првом полувремену одлични Максимовић и креатор Иванић. Опсада и креативне акције Новосађана уродиле су плодом у 40. Минуту. После дуплог паса на десном крилу, Максимовић је сјајно центрирао, Мрдаковић ударцем главом скренуо лопту на право место, у мрежу ривала за предност 2:1. Два минута касније Мрдаковић је шутирао замало поред гола за уздахе са трибина. Најистуренији нападач Војводине је у 45. минуту допринео неспоразуму Ваша и Хегедуша, али мађарски голман успео да стигне лопту на самој гол линији. Са своје стране, фудбалери из мађарске престонице су све до предности Новосађана, одуговлачили игру, „крали време“, али им није успело да унесу немир и нервозу у играче нашег тима. У наставку, већ у 50. Минуту, Војводина је постигла трећи погодак. Василић је шмекерски одиграо петом Секулићу, уследио је центаршут на другуб стативу, на ногу Иванићу који је прецизним ударцем крунисао одличну акцију свог тима за 3:1. Тренер Мађара, Ласло Чаба у игру је увео Бразилца Микеа а новосадски стратег Загорчић уместо повређеног, одличног Максимовића, универзалца Пушкарића. У 53. Минуту Станисављвић је припремио шансу Мрдаковићу али је новосадском центафору лопта побегла. Ипак, покушао је минут касније Мрдаковић снажним шутем, који је међутим, зауставио добро постављени голман хегедуш. Станисављевић је у 67. Минуту шутирао одлично, из трка, али је лопта фијукнула поред сатативе. Наредни аплауз, такође упућен Станисављевићу, уследио је у 72. Минуту када је из сличне позиције из које је постигао погодак у првом полувремену, извео слободан ударац. Овај пут, међутим екипу из Будимпеште, спасила је статива.