ПИКЕ ОБРАДОВАО ШПАНЦЕ И ШАКИРУ: Фурија минималцем против Чешке кренула у одбрану титуле(ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је у Тулузу селекцију Чешке 1:0 (0:0) у мечу првог кола групе Д на Европском првенству у Француској.

Тренутак одлуке(Фото:Јутјуб)

Једини стрелац на утакмици био је Пике у 87. минуту. Шпанија је од почетка меча била бољи ривал, али је тек у финишу стигла до тријумфа. На голу Чешке бриљирао је Петер Чех, који је неколико пута одлично интервенисао и заустављао ударце Шпанаца, пре свих Морате, Нолита и Силве. Чеси су у другом полувремену имали неколико шанси, али је Де Хеа успео да сачува своју мрежу. Шпанија брани европску титулу освојену пре четири године на ЕП у Украјини и Пољској. Хрватска је јуче у другом мечу првог кола групе Д победила Турску 1:0. У другом колу, које је на програму 17. јуна, састаће се Шпанија - Турска и Чешка - Хрватска. Извор:Курир