СЛОВАЦИ ЗА СПАС: Победом против Русије сачували шансу за други круг (ВИДЕО)

Фудбалери Словачке савладали су Русију резултатом 2:1 у другом колу групе Б на Европском првенству у Француској.

Словачка-Русија 2:1 (Фото: принтскрин)

Словаци су на стадиону Пјер Мороа у Лилу одиграли фантастично прво полувреме и головима Владимира Вајса и Марека Хамшика задржала шансе да се пласира у следећу рунду. Чинило се да је у првих пола сата меча Русија боља екипа, али је после контранапада Словачка повела и преузела контролу над утакмицом. Марек Хамшик је у 32. минуту фантастично проиграо Владимира Вајса на левом боку, који се извукао из офсајда, а овај избацио Березутског и Смољникова и рутински погодио супротни угао. У финишу првог полувремена играчи Јана Козака решили су питање победника, а за то се побринуо Хамшик фантастичним поготком са левог бока. Након шансе на старту другог полувремена Словаци су покушали да умртве ритам све до краја меча, што је могло скупо да их кошта у финишу. Прво је Шатов одлично пронашао Глушакова који је главом смањио на 2:1, а онда су Глушаков и Дзјуба имали одличне прилике за изједначење. Међутим, голова до краја меча није било и успели су да се извуку и попну на друго место табеле са 3 бода, колико има и Велс, али уз утакмицу мање. Следе Енглеска и Русија са по једним бодом. У другој утакмици групе Б Енглеска и Велс играју у четвртак од 15 часова.