Импресивни Велс уз Енглезе у 16!

Репрезентације Велса и Енглеске пласирале су се у осмину финала Европског првенства у Француској.

Џо Харт(Фото:Sinhua)

Велшани су одиграли један од најбољих мечева на целом првенству и разбили Русију 3:0 у Тулузу, где је могло бити и убедљивије.
Тако су "Змајеви" освојили Групу Б испред селекције Енглеске која је ремизирала без голова са Словачком, којој је добре шансе да даље прође као трећепласирана оставио голман Матуш Козачик. Велшани су доминирали свих 90 минута против изузетно лоших Руса који су имали само једну шансу, и то након што је голман Акинфејев испицавањем избацио Дзјубу самог на Хенесија, који је одбранио.  Управо је Акинфејев био најбољи појединац меча јер је спречио много убедљивији пораз Руса. Велшани су више него лако стизали до гол прилика, Бејл и Рамзи су се поигравали са дефанзивцима "Зборнаје".  Повели су већ у 11. минуту када је Ален пресекао акцију Русије и избацио Рамзија самог на Акинфејева, те користи прилику за први гол после годину и по дана паузе у репрезентативном дресу.  Само девет минута касније било је 2:0. Опет су Велшани украли лопту ривалу усред комбинације, Бејл је дриблао на 25 метара, лопта се одбила од једног Руса у казнени до усамљеног Тејлора чији шут брани Акинфејев, али није успео да заустави и други ударац после одбитка.  Руси у наставку нису успели да угрозе гол Велса, који је победу потврдио 23 минута пре краја, голом Бејла након још једног проигравања иза леђа руске одбране, од стране Рамзија.  Далеко мање узбуђења било је у Сент Етјену где је Енглеска контролисала меч против Словака, била значајно опаснија, али је изостала завршница.  Џејми Варди је добио шансу од првог минута, имао је одличну шансу у 19. минуту, испред себе је имао само голмана, али Козачик сјајно интервенише.  Чувар мреже словачког тима је спасао свој тим и у 33. минуту, после комбинације Хендерсона и Клајна по десној страни шутирао је Лалана са око 15 метара, али Козачик опет брани.  У другом полувремену Мак није успео да искористи грешку Смолинга приликом лошег враћања лопте до Харта, а голман Ситија је после имао посла приликом шута Вајса.  Пола сата пре краја Козачик опет блиста на голу, овај пут је добио ситуацију очи у очи са Клајном, да би минут касније Мартин Шкртел метар од гола зауставио лопту после шута Алија. Извор:Б92