На другој седници тог скупштинског радног тела прихваћене су и оставке Љиљане Ђуровић, изабране на листи "Александар Вучић - Србија побеђује", Светлане Козић из ДЈБ и Биљане Рубаковић са листе Двери-ДСС.
Одбор није прихватио предлог посланика СРС Немање Шаровића да у дневни ред данашње седнице буде уврштен предлог одлуке о смени председника Одбора Александра Мартиновића.
Шаровић је тај предлог образложио тиме да се Мартиновић јуче, када је рекао да је лидер СРС Војислав Шешељ био сарадник службе безбедности, послужио фалсификатом, чиме је злоупотребио функцију, због чега је недостојан да буде председник једног од најважнијих одбора.
Посланица ДЈБ Бранка Стаменковић затражила је да Одбор што хитније донесе одлуку о коначном распореду седења посланика у скупштинској сали, јер актуелни, према њеним речима, не одговара расподели резултата на изборима.
Посланици ДЈБ траже да седе у прва четири реда, јер се ту, поред осталих, може приступити инвалидским колицима, а Мартиновић је рекао да се слаже да Одбор на некој од наредних седница донесе одлуку о дефинитивном распореду седења у сали.
Одбор је прихватио и захтев председнице Скупштине Србије Маје Гојковић да јој се одобри остваривање права на месечну накнаду за закуп стана у висини од 35.000 динара почев од 3. јуна, а Мартиновић је подсетио да је Гојковић то право користила и у претходном сазиву.
Донето је и решење о престанку рада шефа кабинета председника Скупштине Србије у претходном мандату Драгана Блешића, а председнику Одбора је дато овлашћење за доношење неспорних решења о остваривању статусно-материјалних права народних посланика и функционера које бира или именује републички парламент.
Мартиновић је саопштио да је закључно са јучерашњим даном поднето 139 захтева за остваривање права на стални рад и 68 захтева посланика из прошлог сазива који се односе на накнаду плате по престанку функције. Извор: Танјуг