Најновије

Ево шта је од руског оружја најтраженије на тржишту! (ВИДЕО)

У Москви су сумирани резултати недавно завршеног војнотехничког форума „Армија 2017“, једне од највећих изложби оружја, муниције, војне и специјалне технике и опреме у свету. По свим показатељима, оборени су сви досадашњи рекорди.

"Армија 2017" (Фото: Јутјуб)

„По броју учесника, експоната, научних и пословних догађаја, страних делегација, изложбених простора, форум „Армија 2017“ премашио је прошлу изложбу у просеку за један и по пут“, рекао је заменик министра одбране Русије генерал армије Павел Попов.
Говорећи језиком бројки, скоро седамсто хиљада људи посетило је форум који је трајао од 22. до 27. августа у Подмосковљу и још неколико региона Русије, укључујући и војни парк „Патриот“, где је забележена посећеност од око 563.000 људи. У изложбеним павиљонима и под отвореним небом представљено је више од 18.500 експоната оружја, технике и специјалне опреме. Учествовало је више од 1.200 компанија, 114 страних земаља, 65 званичних војних делегација, од којих су 35 делегација предводили највиши војни званичници — министри одбране, заменици министара и начелници генералштаба. Учесника форума је било око 8.600, а акредитовано је било око 2.000 новинара из целог света. У динамичком програму учествовало је више од 300 јединица руске војне технике. У оквиру форума одржано је 140 научних и пословних догађаја…
„Циљеви одржавања форума су испуњени“, рекао је Попов на данашњој конференцији за штампу одржаној у руском Министарству одбране у Москви.
Конференцији су присуствовали и војни атешеи из готово свих земаља, међу којима је био и изасланик одбране Републике Србије пуковник Будимир Гајић.
„Русија је на форуму ’Армија 2017‘ са страним партнерима закључила уговоре вредне 300 милиона долара“, рекао је директор Федералне службе за војнотехничку сарадњу Русије Дмитриј Шугајев.
Он је такође додао да се портфељ поруџбина за испоруку руске технике у иностранство налази на нивоу од 47 до 50 милијарди долара.
Према речима Шугајева, у укупном обиму борбена авијација заузима око 50 одсто испорука.
Шугајев је навео да Русија испоручује у иностранство „читаву палету ловаца“, надалеко чувену на међународним тржиштима. То су ловци Су-30, модернизовани МиГ-29, нови МиГ-35М, хеликоптери Ми-35, Ми-28, Ми-17, Ка-52, школски-борбени авиони „Јак 130“.
„Што се тиче ПВО технике, највеће интересовање влада за системе С-400, комплексе ’Тор‘, ’Бук‘, ПЗРК ’Игла‘, разна оклопна возила, тенкове Т-90, Т-90С, радио-електронска средства итд“, рекао је Шугајев.
Он је истакао и да се тренутно разматра неколико захтева страних партнера на испоруке система „Искандер“, који је, како је истакао, један од најбољих примерака високопрецизног оружја.
Заменик руског министра одбране Јуриј Борисов је рекао да руски војни ресор рачуна на то да ће идуће године потписати уговор на испоруку ловаца пете генерације Су-57, а да ће руска војска те авионе добити 2019. године.
„Огромно интересовање посетилаца форума изазвала је руска савремена авијација, укључујући авионе Су-34 и Су-35, а такође и нови ловац пете генерације, који је већ добио назив — Су-57. Тренутно радимо на потписивању уговора за испоруку тих ловаца и очекујемо да ће он бити потписан 2018, а да ће авиони бити испоручени руској војсци 2019. године“, навео је Борисов.
Борисов је такође рекао и да је Русија током антитерористичке операције у Сирији тестирала више од 600 образаца војне технике, као што су борбени авиони СУ-35, СУ-34, а такође Су-24 и Су-25, опремљени новим системима СВП-24.
Такође, у реалним борбеним условима тестиране су крстареће ракете „Калибар“, које се лансирају са различитих носача, укључујући и подморнице из пројекта 636 „Варавјанка“, као и нова блиндирана возила, стрељачко оружје итд.
„Не можемо да занемаримо чињеницу да су представници одбрамбене индустрије били заједно са нама у Сирији и да су у случају откривања неких недостатака уносили измене у пројектној документацији нових образаца борбене технике, на лицу места или у својим бироима“, додао је Борисов.
Током трајања форума заменик руског министра одбране Јуриј Борисов је рекао да су на форуму „Армија 2017“ потписана 23 државна уговора и три додатна споразума са 17 предузећа одбрамбено-индустријског комплекса на суму већу од 170 милијарди рубаља.
Заменик руског министра одбране Александар Фомин је нагласио да је форум „Армија“ отворен за све, укључујући и западне партнере и подсетио је да је свима њима позив упућен и уочи овогодишњег форума.
„Русија је отворена и форум је отворен. Ми позивамо све за учествују у преговорима, консултацијама, демонстрацијама. Ми смо отворени апсолутно за све, за цео свет“, подвукао је Фомин.
Наводећи разлоге изостанка неких западних земаља на форуму, он је рекао да су они „разумљиви и наметнути“, а повезао их је са санкцијама.
„Али ми смо као и раније отворени, спремни и чекамо“, поновио је Фомин, додајући да рачуна на то да ће се с годинама број учесника — западних партнера, повећати.
Фомин је навео и да је следећи војнотехнички форум заказан од 21. до 26. августа 2018. године, а да ће као и ове године бити одржан у парку „Патриот“, на аеродрому „Кубинка“, полигону Алабино, свим војним окрузима и у Северној флоти.
Прочитајте ОВДЕ све о перформансама будућег руског чуда од авиона Миг-а 41.
Извор: rs.sputniknews

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Сергеј Шојгу је обишао војну смотру "Армија 2017".
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА