Младост се прошетала кроз Лучане: Мачва као лакши тренинг

Фудбалери Младости пласирали су се данас у финале Купа Србије, пошто су у полуфиналу победили Мачву са укупним резултатом 5:1.

Куп Србије Фото: ФСС

Младост је у реванш утакмици у Лучанима славила са 4:0, након што је у првом дуелу средином априла у Шапцу било нерешено 1:1.

Екипа Ненада Миловановића била је знатно бољи ривал током свих 90 минута утакмице, а до предности је стигла већ у осмом минуту када је мрежу Мачве затресао Јанко Тумбашевић.

Домаћин је у наставку имао контролу, а Тумбашевић је у 35. минуту својим другим голом повисио резултат на 2:0, да би почетком другог полувремена, у 48. минуту, Александар Пејовић из једанаестерца практично решио питање победника.

Коначан резултат утакмице у Лучанима поставио је Лазар Јовановић у 76. минуту.

Мачва је имала прилику при резултату 3:0 у 57. минуту да смањи заостатак, али је Младен Лазаревић погодио пречку.

Младост ће 23. маја у Сурдулици играти у финалу против бољег из дуела између Партизана и Чукаричког који је у првом мечу славио са 4:2.

(Извор: Бета)