Најновије

ОТКРИВЕНА ВЕЛИКА ЛАЖ! Из тзв. Министарства спољних послова Косова су лагали! Ове земље уопште нису признале КиМ?!

Стручњак за политичка питања, Артан Мухаџири изјавио је за Радио Слободна Европа да је Србија понудила више аргумената о питању повлачења косовског признања државности.

Илустрација (Фото: Јутјуб/ Правда)

Према његовим речима, српске власти су доставиле писане чињенице, али и записе са заједничких конференција са министрима спољних послова држава које су повукле признања.

“Министарство спољних послова Косова требало би да буде у могућности да пружи максималан доказ, чак и службеним посетама оним земљама за које се претпоставља да су повукле признавање Косова, како би убедило косовску јавност у своје ставове. Супротно томе, остаје нам да, на жалост, више верујемо Србији него министру спољних послова Косова”, рекао је Мухаџири.

На веб страници Министарства спољних послова Косова наводи се 116 земаља које су признале косовску независност.

Мухаџири не верује да је стваран број о земљама које су признале Косово, а који се наводи од стране представника косовског министарства спољних послова.

“Не. Косово још увек званично нема тачан број земаља које су га признале, јер недостају званична сведочења свих земаља. Дакле, катастрофа је да Министарство спољних послова није раелистично и треба да напусти политичку игру а да прикаже стварно стање аргументима”, нагласио је Мухаџири.

Политолог Рамуш Тахири мишљења је да Министарство спољних послова Косова греши када сматра да према међународним нормама и међународном закону признања која су стечена, не могу да се повуку, само за то што то није нигде прописано.

“По мом мишљењу, ово је погрешан став и не удовољава истину, јер нема “бланко” признавања. Повлачење признања или прекиди дипломатских односа могу се десити, из више разлога. Косово узалуд држи те државе (на веб страници Министарства спољних послова) а које су признале Косово извесно време, ако са њима нема дипломатске односе или ако нема подршку ових држава на међународним агендама у вези са чланством Косова, док ту подршку добија Србија”, оцењује Тахири.

Он ситуацију види потпуно другачије. Тахири за Радио Слободна Европа каже да је дијалог између Косова и Србије, Србија у многим земљама света представила као разговор о статусу Косово и убедила те земље да замрзну или да повуку признање Косова док се не постигне статус који би прихватила и Србија.

“То је успело зато што се Косово није представило као суверена и независна држава, вец́ су му представљена фуснотом и Резолуцијом СБУН 1244 и као такве, многе земље су у доведене у заблуду. Нисмо имали ни признања и нисмо имали чланство Косова у међународним организацијама. То значи, имамо застој у смислу унапређења међународног косовског субјективитета”, оцењује Тахири.

Како ће се у будућности водити ратови прочитајте ОВДЕ.

Извор: Gazeta express/ Kosovo Online

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА