Међутим, Стојичевић каже да је Закон о слободи вероисповести који је донео режим Мила Ђукановића само један од напада који у овом тренутку трају на СПЦ и да је СПЦ нападнута и изнутра од стране неких владика и професора са Богословског факултета. Стојичевић тврди да је Ђукановићев потез кординиран са тим дешавањима, али и антицрквеном медијском кампањом коју воде прозападни медији у Србији.
Стојичевић у емисији жестоко критикује уздржаност власти у Београду и председника Александра Вучића који нису пружили подршку Србима у Црној Гори нити повукли мере против Црне Горе због прогона СПЦ и њених верника. Он каже да је Србија могла да повуче читав низ мера па све до захтевања седнице Савета безбедности јер је ситуација у Црној Гори драматична.
Стојичевић сматра да је паљење заставе испред амбасаде Црне Горе део мрежног напада на Србије и да је то одрађено како би се скренула пажња јавности са дешавања у Црној Гори. Он каже да му сукоб државника Србије и Црне Горе, након паљења заставе у Београду, делује као најобичнија представа.
Стојичевић каже да и поред изјава потпредседника Думе Сергеја Бабурина и патријарха РПЦ Кирила који су критиковали црногорски режим није реално да се Москва активније укључи у одбрану СПЦ у Црној Гори уколико то предходно не крене Србија и Александар Вучић да раде.
Стојичевић у емисији анализира држање САД и Ватикана у дешавањима у Црној Гори, као и реакцију СПЦ и појединих владика. Такође он објашњава на који начин Русија штити своју цркву од америчких мрежних напада.
Драматичне прогнозе за даљи развој ситуације у Црној Гори погледајте ОВДЕ.