Хусеин је додао да "постоје економски пројекти који су предложени и добили првобитно одобрење, тако да француске компаније спроводе ове пројекте како би помогле Ираку, а то су пројекти који се баве инфраструктуром, услугама и други који се баве енергијом и нафтни сектор, поред разговора о безбедносним и војним питањима".
Треба подсетити да је Ирак у изузетним односима са Ираном, Сиријом и Либаном, због чега је влада у Багдаду често била на мети критика од стране арапских махом сунитских монархија, али и Израела и САД, јер је Багдад наводно био део у формирању тзв. шиитског полумесеца, пројекта којим руководи Иран, по изјавама које су долазиле из Израела.
Ирак се дуго борио против ИД ког је на крају поразио победом у Мосулу, самим тим се завршила доминација сунитског ентитета над Ираком и отпочела доминација шиитског фактора са центром у Багдаду, док је ирачки североисток де фацто друга држава, тј. Ирачки Курдистан.
Многи би рекли да је парадоксално да Француска као НАТО држава и савезник САД и Велике Британије сада улази у сарадњу са Ираком око куповине оружја, посебно из једног важног разлога:
Први, знамо да ирачке милиције настоје да протерају НАТО трупе са своје територије, посебно британске и америчке снаге које сматрају окупаторским и главним непријатељима идеји формирања пан-шиитског спајања Либана, Сирије, Ирака и Ирана.
Вучић би да поништи бојкот, Влада ће трајати рекордно кратко. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Медији