Путин је приметио да ће, упркос супериорности Русије на пољу хиперсоничног наоружања, сличне системе ускоро добити и друге државе.
Као што је у интервјуу за ТАСС рекао главни уредник часописа „Арсенал отаџбине“ Виктор Мураховски, „противотров“ за хиперсонично оружје, по свему судећи, могао би бити комплекс С-500, пошто ће имати способност да се бори против хиперсоничних пројектила.
Према војном стручњаку Дмитрију Литовкину, главни конкуренти Русије у развоју хиперсоничног наоружања су САДе и Кина. „Американци разумеју да могу да створе аеробалистичку ракету типа Кинжал и сада је тестирају. Они немају ракету која би се убрзала до таквих брзина “, рекао је у интервјуу агенцији.
Заузврат, војни стручњак Иван Коновалов подсетио је да је Русија знатно надмашила САД у развоју хиперсоничног наоружања, али Руској Федерацији су потребна средства заштите, јер ће се несумњиво покушати сустићи нашу земљу на овом подручју.
„Класична војна мисао је да је средство за напад увек подржано средством за одбрану од претње, јер ће потенцијални противник увек радити на овом подручју“, објаснио је он.
Претходно је Министарство одбране Руске Федерације објавило снимак испаљивања хиперсоничне крстареће ракете Циркон, коју је у Белом мору испалила главна фрегата Северне флоте, адмирал флоте Совјетског Савеза Горшков.
Шта Путин може, а други не могу, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Правда