Међутим, у Јужној Каролини дошло је до обрта - Бајден је освојио 48,7 одсто, а досадашњи лидер у изборној трци, сенатор из Вермонта, 19,9 одсто.
Глас Америке наводи да је Сандерс и даље фаворит за освајање номинације пошто има подршку и међу другим демографским и идеолошким групама, укључујући и оне који се идентификују као "веома либерални".
Многи грађани Србије који су идеолошки блиски Сандерсовим идејама навијају да управо овај кандидат стане на црту Трампу и еветуално га победи.
Међутим, питање је колико су упознати са прошлим ставовима Бернија Сандерса који се тичу Србије.
Ево шта је Сандерс рекао о Србији 1999. године:
- Устав је веома јасан, Конгрес САД-а има моћ да одлучује о рату или миру, и животима младих мушкараца и жена. Председник је комадант војске, а Конгрес одлучује како користимо ту војску. Чуо сам данас да неки мисле да је мешања САД у Косово неуставно. У праву су. Али учешће САД у Вијетнаму, Панами и другим конфликтима, које се десило без одобрења Конгреса, такође је било неуставно.
Сандерс је затим пожурио Конгрес да брзо делује у тадашњој ситуацији кризе на Балкану:
- Господин Милошевић је ратни злочинац, крив је за етничко чишћење, масовна убијања и силовања и прогон стотине хиљада људи из њихових домова. То је недопустиво и не сме се игнорисати. Нажалост, како је Милошевић пристао на неке споразуме којих се није придржавао, подржавам да НАТО бомбардује војне мете. Верујем да се спрска војска и полиција морају повући са Косова. Стотине људи који су истерани из својим домова морају се вратити, Косову се мора дати независност, и међународне снаге мира морају бити успостављене да би чувале ред.
На крају је Сандерс позвао и Немачку и Уједињене нације да раде на "постизању мира".
После битке за Идлиб, америчка војска више неће бити у Сирији! Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Еспресо