- Немацка је прва, мимо свих, признала независност Хрватске и Словеније, и то није било у корист српских интереса - подсетио је он.
Како је додао, од осамдесетих година прошлог века, албанска емиграција је имала упориште у Немачкој, а у Бону је, према његовим рецима, била косовска избегличка влада и Немачка је "опслуживала ту емиграцију".
Он је навео да је први војни "излазак послератне Немацке" било уцешће у сукобима у Босни и Херцеговини, и на Косову и Метохији у склопу НАТО.
Према његовим рецима, питање Косова и Метохије диже се на виши ниво, те је уследио јасан став Немачке да нема говора о променама границе.
- Немацка председава ЕУ, има интереса да га обележи и на том питању (КиМ) и даје до знања да то питање има посебан знацај, и мора брзо да се реши. То је порука и нама да не инсистирамо на темама које би биле ван тога, укључујући и компромис.
Казао је да није случајно што је немачки министар спољних послова Хајко Мас рекао да ће доћи у Београд и Приштину и додао да ће решавање питања КиМ "бити тестамент Ангеле Меркел", која се, како каже, повлачи из политке.
Једним телефонским позивом спречено избијање крвавог сукоба? Више о том ОВДЕ.
Извор: Танјуг