Дозвола, казала је, издата на основу решења за издавање дозволе за управљање отпадом, од Министарства грађевинарства, обнове, просторног уређења и екологије Ливањског кантона, датирана је19. фебруара.
"Занима нас како је неко могао да изда дозволу о увозу текстилног отпада из Италије, из Падове, из земље која је у том периоду била жариште вируса корона, а у ФБиХ проглашено стање природне несреће. Захтевамо да се хитно реши овај проблем који се догодио у Дрвару и Босанском Грахову", рекла је Рунићева.
Рунићева се налази код Панелке, у кругу некадашње фирме Грмеч, где инспекција из Ливна ради на утврђивању околности под којима је текстилни отпад из Италије стигао у Дрвар.
Седам шлепера текстилног отада из Италије, идентичног оном који је истоварен у Босанском Грахову, истоварен је јуче и у кругу некадашње фабрике Грмеч у Дрвару.
Општинско веће Дрвара затражило је синоћ да надлежни инспекцијски органи у року од 24 часа наложе измештање текстилног отпада из Италије истовареног у некадашњу фабрику Грмеч, ради заштите и безбедности грађана, рекла је Рунићева.
Председник Одбора за заштиту права Срба у Федерацији Ђорђе Радановић рекао је да инцидент са отпадом представља кршење Анекса седам Дејтонског споразума, као и кривично дело према члану 178 Кривичног закона ФБиХ, који се односи на спречавање повратка.
Истакнути "дворски" историчар и бивши саветник Мила Ђукановића, др Живко Андријашевић, прошле године је категорично запретио да се неће правити компромиси кад су у питању "вредности Црногораца и њихове независне Црне Горе". Прочитајте ОВДЕ све детаље.
Извор: Танјуг