Према законима који су на снази у Аустралији, затвореник који је починио лакше кривично дело има право да затражи превремени отпуст уколико испуњава одређене критеријуме, те у Романином случају већ почетком следећег месеца она ће стећи услов да се нађе на слободи.
Како су објаснили извори из Бризбејна, а и на основу пресуде суда објављене у тамошњим медијима, Романа је осуђена на годину дана затвора, а Мркајић на 18 месеци, с тим што је она обавезна да у ћелији проведе 60 дана. Остатак казне ће провести на слободи, али је обавезна да се једном недељно пријави у полицијској станици у Бризбејну, где се у базу података уноси чињенично стање да осуђеник није напустио територију на којој је починио кривично дело. За то време, а пре краја истека пуне казне, Панићева и њен партнер Мркајић морају да врате новац за који је истрагом утврђено да је украден с банкомата. У питању је сума нешто већа од 23.500 долара, што је око 14.000 евра.
Романи ће бити дозвољено да борави у смештају који сама одабере, било да је у питању сопствено рентирање стана или да буде код неког познаника, рођака, пријатеља, али не сме мењати адресу пре него што о томе обавести полицију.
Међутим, за све осуђенике који немају могућности за сопствени смештај Аустралија има миграционе центре, где су смештени људи који чекају депортацију у матичне државе било да су починили неко кривично дело или су једноставно ухваћени без боравишне визе на њиховој територији.
Како се наводи, у Романином случају, узимајући у обзир да нема новчаних средстава, вероватно ће се одлучити за другу опцију, па ће до јуна 2021. бити у екстрадиционом смештају у Бризбејну (Brisbane Immigration Transit Accommodation), који у том граду постоји од 2008. године. Затвореници у Аустралији који прихвате да кроз рад надокнаде штету коју су направили између осталог бивају распоређени да чисте улице, перу графите и уређују зеленило.
Нови секс Маје и Јањуша погледајте ОВДЕ.
Извор: Курир