- У ширем смислу, Јерменија је у стратешки лошијој позицији, тако да постоје шансе за војна достигнућа која би могла окончати стагнирајући пат положај. Зато је могућ обрт у овом конфликту - рекла је Линденстраус за медије.
Између Азербејџана и Јерменије поново су избили сукоби због Нагорно Карабаха прошле недеље. Регија се налази у границама Азербејџана, али је под контролом етнички јерменске већине која тамо живи.
*Azerbaijan continues to hit Armenia's military points.* pic.twitter.com/BbolZIf6Vn
— 🇵🇰 Hussain B h u t t o 🇹🇷 (@ssain109) September 28, 2020
Турска, блиски политички савезник Азербејџана, користи сукобе како би демонстрирала своју војну моћ и испробала нова оружја која су релативно недавно уврштена у њихов војни арсенал.
- Турска у основи жели да повећа продају оружја и користи ову прилику да то учини - тврди Линденстраус која важи за водећег светског политиколога у области турсских спољнополитичких односа.
Јерменија и Азербејџан су у територијалном спору око Нагорно Карабаха од деведесетих када је Карабах, етнички јерменска енклава у саставу Азербејџана, прогласила независност након рата у којем је погинуло око 30.000 људи.
Статус региона не признаје ниједна земља, а међународна заједница га сматра делом Азербејџана.
Јерменски војник стао испред команданта, а оно што је уследило расплакало је свет! Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Информер