Наиме, она је према наводима албанских медија нагласила да је "приступање тој организацији политичко питање" и изразила наду да ће "процес приступања односно уласка у UNESCO Косово остварити уз помоћ међународних партнера".
- На моје велико инсистирање започели смо са списком духовног наслеђа како бисмо истакли наш најлепши део и направили њихов досије. Морамо да се припремимо као Косово за пријаву за Унеско. Прошли пут за врло мало гласова нисмо ушли, али добили смо добру лекцију, да као институције изнутра морамо да се ангажујемо да померимо процес напред - рекла је Думоши приштинским медијима додајући да ће се све неопходне припреме спровести брзо и проследити UNESCO-у.
Иначе, досадашњи покушају приступа такозване државе Косова UNESCO-у осујећени су због односа већинског албанског становништва према културним и верским објектима Српске православне цркве, а који према оценама познаваоца културног наслеђа на КиМ чине више од 90 одсто културне баштине док су Високи Дечани, задужбина светог цара Стефана Дечанског, Пећка Патријаршија, Грачаница задужбина краља Милутина, као и Богородица Љевишка четири светиње које се налазе на листи UNESCO-а.
Турске снаге доживеле пакао на фронту! Жртве на све стране! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Вечерње Новости