Галијашевић је изјавио Срни да се "Муслиманско братство`шепури по чаршији, данас највећој исламској метрополи у Европи".
- Веће за фетве и истраживања "Муслиманског братства" заседа у Сарајеву већ пуну деценију, обликујући верску свест до јуче секуларних босанских муслимана. У тим учењима нема ни Републике Српске, нити хришћана у БиХ - указао је он.
Галијашевић је подсетио да је темеље поставио Златко Хаџидедић из Центра за изучавање национализма на сесији бошњачке, независне асоцијације интелектуалаца "Круга 99", рекавши да "Срби и Хрвати нису нације у БиХ, него тек верски идентитет који је незаслужено присвојио име нације".
Према његовим речима, за сарајевског професора било је то питање "бити или не бити" за "државу БиХ".
Галијашевић је подсетио на тумачење тог професора да би Срби и Хрвати заветно место исламизма требало би да уступе новим Босанцима, православне и католичке вероисповести.
- Подршка за стварање оваквог концепта грађанске државе дошла је од Американаца, Немаца и Енглеза. Занимљиво, у истим тим земљама ислам се категорише као конфликтан и несклон реформи - рекао је Галијашевић.
Он је додао да су радикални исламизам и исламистички тероризам тако, уз помоћ Запада, почели да стварају некакав грађански идентитет, а за потребе његовог опстанка наметнули су појам исламофобије, стављајући га у исту раван с ксенофобијом.
- Овај "семантички штит" требало је да "објасни" критике које су долазиле из Републике Српске. Касније, он је надограђен "српском кривицом" за све лоше што се десило током распада СФРЈ - истакао је Галијашевић.
Само тако је, каже, доктрина Алије Изетбеговића, као програм опште исламизације и изградње исламског друштва у БиХ, могла да се наметне као тумач ислама.
- О жестини верске борбе у Египту, Сирији, Ираку, Авганистану ни речи. О џамијама, месџидима, црквама, храмовима и самостанима у пламену - опет ни ријечи. О учешћу босанских муслимана у џихаду - тишина. То се ваљда подразумијева - констатовао је Галијашевић.
Ова доктрина је, нагласио је, за поклонике џихада постала заветно место исламизма.
Како се Албанија враћа у Средњи век, сазнајте ОВДЕ.
Извор: СРНА