За разлику од Иранаца који су своју макету носача авиона поринули у море, а онда је разнели противбродским ракетама, Кинези су своју реплику направили у пустињи и то на полигону где се теситрају балистичке ракете.
Макета носача авиона је заправо мета на коју ће највероватније бити испаљена балистичка ракета или ДФ-21 или ДФ-41 са којом Кинези желе да покажу да имају капацитет и способност да потопе носаче авиона морнарице САД. Овде ваља напоменути да за време кризе са Тајваном далеке 1999. морнарица САД послала је у мореуз и воде око острва чак четири носача авиона.
Како јављају поједини медији реплика носача авиона налази се у провиницији Сиђан., што су открили и сателитски снимци компаније Максар.
Макета запараво је део пројекта са којим Кина покушава да равије целу палету борбених система са којима је могуће потопити флоту носача авиона и тиме анулирати предност америчке морнарице у случају птенцијалног сукоба на Пацифику.
Да ствар буде гора, медијска прашина око овог теста долази у тренутку када између Пекинга и Вашингтона влада велика напетост око Тајвана и кад се сазнало да амерички инструктори обучвају тајванску војску и кад велики број кинеских борбених летова се одвија свакодневно око острва.
Осим носача ту су и разарачи
Сателитски снимци нису само приказали носаче авиона класе "Нимиц", него макете два разарача класе "Арли Бурк" који носе ракете пресретаче "Стандард" и део су америчког поморског дела антиракетног штита. Иначе оба разарача су део УГНА (Ударна група носача авиона) у пустињи Такламакан у првинцији Синђанг.
Иначе макете се налазе и средишту центра у коме се тестирају кинески балистички пројектили и којим управљају кинеске ракетне јединице.
Амерички медији су контактирали и Народну ослободилачку армију Кине, али никаквог одговора нису добили.
Према најновијем годишњем извештају Пентагона о кинеској војсци, ПЛАРФ је извео своје прво потврђено лансирање у Јужно кинеском мору у јулу 2020. године, испаливши шест противбродских балистичких ракета ДФ-21 у воде северно од острва Спратли, где Кина има територијалне спорове са Тајваном и четири земље југоисточне Азије.
Амерички државни секретар Ентони Блинкен рекао је у јулу ове године да ц́е Сједињене Државе бранити Филипине ако буду нападнути у Јужном кинеском мору и упозорио Кину да престане са својим „провокативним понашањем“.
Британска докторка изнела шокантне податке о нус појавама од вакцина, више о томе сазнајте ОВДЕ.
Извор: Курир