Марковић се на тај начин супроставио одлуци партије, и директивама да једногласно гласају за смену министра.
Сукоб, најјачег двојца у најјачој опозиционој партији траје већ дуже време, а кулминирао је када је председник ДПС-а Мило Ђукановић одбио да Марковића врати на врх партије, одакле га је склонио на Конгресу.
Подсетимо, када је 17. јуна на дневни ред седнице дошла смена Лепосавића, Марковић се није изјаснио ни за ни против, већ уопште није ни гласао.
Лепосавић је тада разрешен, на предлог премијера Здравка Кривокапића, након министрових изјава о Сребреници.
Подсетимо, да је пред смену Лепосавића, посланик Андрија Николић поручио да иду у Скупштину да би "сачували образ Црне Горе пред демократским светом".
Он је тада потврдио да Душко Марковић није гласао за разрјешење Лепосавића јер "није гласао ни за избор нове владе". Међутим, ако би се ишло овом логиком, онда ниједан посланик ДПС-а не би гласао за смену министра Лепосавића јер нико из те странке није гласао за избор нове владе почетком децембра прошле године.
ДПС у последњих месец бојкотује парламент, али се и посланик Марковић раније ретко кад појавио на скупштинским заседањима.
Да ли се ово Марковић инати са остатком партије и њеним шефом, остаје да се види. Након острањивања из врха ДПС-а, он би требало да буде председник Политичког савета, али се не зна кад би тај савет требаки да буде формиран.
На конгресу 2019. године, ДПС је за председника Политичког савета изабрао Милана Роћена, али он никада није предсједавао тим телом, већ се повукао, макар званично, из врха странке. Ђукановић је рекао пре месец да ће Политички савет бити ускоро формиран, али није прецизирао када ће се то догодити.
Ко је Марин Ле Пен, највећи Макронов противник? Више о томе ОВДЕ.
Извор: borba.me