Министарство је прецизирало да су летови укупно трајали укупно 16 сати и нагласило да су изведени у потпуности у складу са међународним правом.
Истовремено, заједничка америчко-канадска Северноамеричка команда за ваздухопловну одбрану (НОРАД) известила је да је 31. јануара угледала два бомбардера Ту-160 који су ушли у канадску идентификациону зону противваздушне одбране.
Упркос чињеници да су оба авиона остала у међународном ваздушном простору, командант НОРАД-а, амерички генерал Теренс О’Шогнеси, осудио је рутински лет као приказивање "оружја дугог домета" и чин руског "све агресивнијег приступа".
Канадска идентификациона зона противваздушне одбране простире се на одређене регионе Арктичког океана које руски авиони често посећују током вежби и рутинских патрола дуж граница земље. Зона такође покрива границе САД-а на Аљасци.
Америчке ваздухопловне снаге такође врше редовне летове дуж западних руских граница на Балтику и дуж југозападне границе близу Крима откад су односи две земље почели да се погоршавају 2014. године након кризе у Украјини. Вашингтон није престао да спроводи такве активности чак и поред руских протеста, пише Спутњик Интернационал.

Прочитајте ОВДЕ како је то Америка на коленима.
Извор: Ало