Најновије

Foreign Policy: Западне армије страхују да ће их помагање Украјини оставити без оружја

Западне земље страхују да ће наставак испорука оружја Кијеву оставити њихове армије без неопходних залиха оружја, муниције и војне опреме, оценили су колумнисти Foreign Policy Џек Дач и Ејми Мекинон, позивајући се на анонимни извор из НАТО-а.

„Сада су сви прилично забринути“, цитирали су тог званичника из алијансе.

У НАТО-у су у току дискусије како да подрже чланице чије залихе падну испод нивоа потребног за испуњавање одбрамбених обавеза према Северноатлантском споразуму, посебно у ситуацији када је генерални секретар алијансе Јенс Столтенберг најавио даљу помоћ Украјини – докле буде потребно.

Утицајни амерички лист наводи и да се у Вашингтону такође разговара о томе да Бајденова администрација и савезници треба да се боље припреме и повећају производњу за војне потребе.

"НАТО не планира да води ратове са суперинтензивном употребом артиљеријских система и великим бројем тенкова и испаљених артиљеријских граната. Заправо, никада нисмо били спремни за такву врсту рата", рекао је Фредерик Каган, виши сарадник у Америчком предузетничком институту.

Амерички произвођачи наоружања, који сада имају повећане поруџбине, страхују да ће се сукоб у Украјини завршити пре него што реализују све поруџбине, а европски и не желе да повећавају производњу.

"У суштини, они говоре, покажите нам новац унапред. Плаше се да ће се рат завршити, да ће наруџбине престати, а њима остати фабрике које неће имати поруџбине“ – изјавио је бивши шеф одељења у Пентагону Марк Кансијан.

Рат улази у завршну фазу: Конгресу САД достављен предлог закона о ревизији средстава за подршку Украјини

Извор: Fakti.org

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА