„Мину је јутрос уочио румунски рибарски брод Олимп-1, чији је командант званичним каналима обавестио румунске власти. Начелник штаба Ратне морнарице дао је наређење да се спроведе извиђачко-оперативна операција у приобалном округу где је уочена мина“, саопштио је румунски војни ресор.
Миноловац „Вицеадмирал Константин Белеску“ са групом деминера на броду послат је у потрагу за мином. Откривена је 39 наутичких миља (70-72 км) од рта Мидија и неутралисана шест сати након почетка операције.
Раније је украјинска морнарица поставила око 400 мина у близини своје обале, а неке од њих је накнадно пореметила олуја.
Ово је друга мина која је откривена у Црном мору у једном дану. Прву је открила турска морнарица у близини границе са Бугарском.
О руском Тројанском коњу у Европи прочитајте ОВДЕ.
Извор: Правда