Навео је да БиХ, тек када уђе у ЕУ, може постати грађанска држава, а до тада је утврђена Дејтонским споразумом.
Милановић је новинарима рекао да је одбио да потпише иницијативу да се Украјини да статус кандидата за ЕУ и да је то условио давањем статуса и БиХ.
"Мој услов је био да се ту спомене и БиХ као земља која такође добија статус кандидата јер ако може Украјина, онда итекако мора бити и БиХ, која је сигурнија и мирнија држава у поређењу са Украјином, али је то одбијено и ја сам уљудно захвалио", рекао је Милановић.
"Сматра ли ико да се тако понаша непријатељ БиХ као целовите државе", упитао је хрватски председник, чији долазак на обележавање 30. годишњице оснивања ХВО су оштро осудили из Удружења логораша Мостара.
Милановић је приметио да су натписи на дому "Стјепана Косаче" исписана на сва три, како је рекао, хрватска писма: латиницом, глагољицом и ћирилицом.
Истакао да ни према коме у БиХ нема предрасуда, ни према Србима за које је рекао да су "били агресори у рату", ни према Бошњацима који су, нада се, бољи партнери него што су некада били, пренели су мостарски медији.
Поручио је "хрватско у БиХ неискорјењиво без којега БиХ нема".
Истакнуо је да Хрвати као најмалобројнији народ у БиХ не желе да буде мањина, иако, како каже, бити мањина није срамота.
О председничким изборима у Француској прочитајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг