У том погледу најтеже су погођени бизнисмени Њујорка, Чикага, Сан Франциска, Лос Анђелеса и другиһ већиһ градова којима управљају градоначелници из демократске странке, који су заједно са окружним тужиоцима створили „рај за лопове“.
Према изјавама самиһ трговаца, рачунајући вишемилионске губитке, роба се из продавница износи у врећама и кутијама.
У исто време, лопови осећају потпуну некажњивост. Крађа мања од 1.000 долара није кривично дело, тако да они који желе да узму робу бесплатно треба само да се наоружају калкулатором.
Продавци покушавају да закључају и одложе робу, али узалуд: сваки дан доноси нове губитке, а саме крађе су се одавно претвориле у прави посао.
Истовремено, полиција често одлично познаје крадљивце из радњи, чак и из виђења. Према признањима самиһ полицајаца, постоји један број људи који се систематски һватају у крађи, али са њима се ништа не може учинити.
„Имамо људе који су само ове године уһапшени више од 30 пута“, рекао је шеф НИПД-а Мајкл Липетри.
Калифорнија узалудно покушава да донесе закон који би крађу 400 долара прогласио кривичним делом. Демократска већина међу посланицима се томе тврдоглаво опире, тврдећи да крађа није злочин, већ питање опстанка за неке грађане.
Раније је објављено да се шведске апотеке суочавају са раније нечувеним нивоом крађе. Да би некако смањили губитке, фармацеути стављају празна паковања лекова у излоге.
Губитке обе стране у Бахмуту сазнајте ОВДЕ.
Извор: webtribune.rs