Како је рекао, повода за овакву реакцију српског живља било је и превише.
- Овакав повод није био потребан да би интервенисала војска и полиција Србије. То је матична територија Републике Србије и требало се интервенисати и решити тај проблем у један два дана, и стати, за почетак, на реци Ибар. Тиме би се и међуанродним чиниоцима ставило до знања да Србија није одустала од Косова и Метохије, да то сматра својом националном територијом и да се само у контексту међународно признатих граница може решавати статус Косова и Метохије – изнео је Ковач.
Међутим, како је навео, од политичких гарнитура у Београду добијамо поруке: „не може и не сме војска да интервенише, не могу да се укључе полицијске снаге, интервенисаће НАТО.
- И тако сличне приче. Једноставно плаше народ да се не спроведе оно што је већинско расположење, а то је да заустави патњае Срба на Северу, и заштити од самовоље приштинских власти која ће бити само већа у наредном периоду – закључио је.
Ковач је говорио и о томе шта можемо очекивати на украјинском фронту и када ће Руси завршити ову операцију. Рекао је да ће избегли Украјинци бежати из западних земаља. Такође је говорио и о дестабилизацији Републике Српске. Открио је и за колико пара су продати тенкови Ју-Ес Стилу на топљење у смедеревској железари, али и колико скупо ће нас коштати француски авиони „рафал“, који су на путу да буду договорени.
О свему детаљније погледајте у емисији на каналу Прави одговор:
Прочитајте ОВДЕ како је Гренел испрозивао Блинкена и Саливена за Косово и српску војску
Извор: Правда.рс