На питање да ли мисли да смо добили новог председничког кандидата, одговорио је:
- Мислим да јесмо и мислим да би било ужасно лоше да он буде. Мислим да је Ђокић потпуно прозападни човек. Питајте професора Ратка Ристића, који је био проректор када је он био ректор, он ће вам све објаснити о Ђокићу. Човек је забранио сарадњу са руским универзитетима, рецимо - оштар је Несторовић и наставља:
- Мислим, то му је једна од кључних одлука. Он је човек система. То је потпуно смешно њега доживљавати као неку побуну. То је подела на доброг и лошег полицајца. Ти ствараш сам свог кандидата. То смо имали сто пута. Био је Ранко Кривокапић у Црној Гори - "велики" Србин, православац - и испоставило се да је он, у ствари, био тројански коњ - тврди Несторовић.
- Има тога колико ти душа хоће, није то ништа ново. Мени је Голоб, у Словенији, јако добар пример. Човек који је нов дошао, да би се испоставило да је он човек система и то глобалиста, да је дошао из западних банака. Значи, класичан глобалиста. То се стално тако ради - закључио је Несторовић.
Извор: Диркенто





