(VIDEO) Vila zaustavila Čelsi, Matiću poništen čist gol!?

Fudbaleri Aston Vile savladali su Čelsi u 30. kolu Premijer lige 1:0. Strelac pobedonosnog gola bio je Fabijan Delf u 82. minutu, a sudije su poništile gol srpskom reprezentativcu Nemanji Matiću zbog navodnog igranja rukom.
Duel Vilijana i Delfa (FOTO: Sportsport.ba)

Matić je odigrao ceo meč za plavce, baš kao i njegov sairač iz reprezentacije Branislav Ivanović, a Čelsi je meč završio sa devetoricom pošto su isključeni Vilijan u 68. i Ramires u 90. minutu susreta. Čelsi je i pored poraza zadržao pro mesto na tabeli sa šest bodova prednosti, ali i tri utakmice više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji je u prvoj utakmici kola savladao Hal siti 2:0, iako je veći deo meča igrao s desetoricom, zbog isključenja Vensana Kompanija. U nedelju su na programu dva velika derbija, Mančester junajted - Liverpul i Totenhem - Arsenal. Izvor: Pravda