(VIDEO) Baraž se smeši: Orlići iskljucali đavolčiće

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Leuvenu domaću selekciju Belgije 3:0, u utakmici 9. grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope. Dvostruki strelac bio je napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović koji je mrežu crvenih đavola zatresao u 11. i u 56. minutu, a jednom se u strelce upisao vezista partizana Darko Brašanac, u 53. minutu.
Aleksandar Mitrović (FOTO: skrinšot RTS jutjub kanal)

Ovom pobedom orlići su izbili na čelo tabele i znatno uvećali šanse da se nađu u baražu za U-21 EVRO, bilo kao pobednik grupe ili kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane ekipe. Da nije bilo kiksa na Kipru kad smo i pored igrača više u većem delu meča neočekivano poraženi, sada bi mirno čekali septembar i gostovanja Italiji i Severnoj Irskoj. Italija je kao gost savladala Severnu Irsku 2:0 i sada ima bod manje od Srbije i Belgije. Azuri i orlići imaju po dva meča do kraja, dok je Belgiji preostalo samo gostovanje na Kipru. Izvor: Pravda