RAZBILE NEMICE: Naše odbojkašice odlično startovale na EP

AJNDHOVEN - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije trijumfalno je startovala na prvenstvu Evrope savladavši večeras u Ajndhovenu selekciju Nemačke sa 3:0 u setovima (25:18, 25:22, 25:19), u utakmici 1. kola D grupe.
Odbojkašice (Foto: JuTjub)

Izabranice selektora Zorana Terzića odigrale su veoma dobro, ali se ne može reći da su lako savladale Nemice, kako to rezultat pokazuje. Tokom sva tri seta Srbija je bila bolji i kvalitetniji tim, ali bilo je potrebno dosta energije da bi se slomio otpor upornog rivala. Odlično je funkcionisao servis, blok je bio na visini zadatka, kao i igra u odbrani. Napad je bio raznovrstan, ali više od svega je imponovala mirnoća srpskih odbojkašica u ključnim trenucima meča. U drugom setu baš u finišu su pokazale kako treba igrati kada se rezultat lomi, a isto su demonstrirale i u trećem setu. Meč protiv Nemačke počela je postava Ognjenović, Bošković, Rašić, Stevanović, Mihajlović, Malešević i libero Popović. U drugom meču 1. kola D grupe Češka je pobedila Rumuniju takođe sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:15). Odbojkašice Srbije narednu utakmicu igraju u subotu od 18 sati protiv Češke.
Izvor: Tanjug