EL KLASIKO Ronaldo i Benzema se revanširali Barsi

Fudbaleri Reala ostvarili su 93. pobedu u derbijima nad Barselonom. Oni su u 31. kolu Primere kao gosti pobedili Barsu 2:1 (0:0).

Ronaldo i Bejl ( foto:Epa)

Ovom pobedom su se Madriđani revanširali za poraz u prvom delu sezone na svom terenu od 4:0. To je prva prvenstvena pobeda Reala na "Nou Kampu" još od 21. aprila 2012. godine. Prvih 20 minuta je obeležila inicijativa Barselone koja je imala više šansi, ali su mreže mirovale. U 19. minutu se istakao golman Kejlor Navas koji je zaustavio šut Ivana Rakitića. U 24. minutu je Mesi oboren na ivici šesnaesterca, ali je sudija samo odmahnuo rukom. Dani Alves je imao odličnu šansu u 42. minutu. Šutirao je iz prve sa ivice šesnesterca, ali je lopta otišla preko gola. Tek u 55. minutu je Mesi šutnuo u gol. Ipak, Navas je ponovo bio na mestu, i to je bio prvi korner za Barselonu. Samo dva minuta kasnije, postignut je prvi gol na meču. Posle drugog kornera za Barsu, Đerar Pike je umakao odbrani Reala i glavom poslao loptu u mrežu. Radost domaćih je trajala samo do 62. minuta kada su gosti izjednačili. Akciju je poveo Marselo, koji je dodao desno do Krosa. Nemački fudbaler je ubacio u sredinu gde je bio Karim Benzema i postigao 21. gol ove sezone. U 80. minutu je Realu poništen čist gol. Lopta je ubačena sa leve strane, a u skoku je bio najviši Bejl, koji je glavom poslao loptu u mrežu. Ipak, sudija je svirao da je Velšanin faulirao jednog fudbalera Barselone. Od 83. minutu je Real igrao sa desetoricom jer je Serhio Ramos dobio drugi žuti karton. Ipak, već u 85. je Real vodio, a strelac je bio Ronaldo. Karvahal je ubacio loptu sa desne strane, a tamo je Portugalac primio loptu i postigao svoj 16. pogodak u mečevima sa Barselonom. Izvor:Blic