Razigrani Nemci razbili Slovake za četvrtfinale! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva ubedljivom pobedom protiv Slovačke – 3:0.

Julian Dreksler(Foto:Sinhua)

Ekipa Joakima Leva, koja u prvoj fazi nije blistala, zaigrala je u skladu sa svojim mogućnostima i nije ostavila Slovačkoj ni promil šanse. Od početka do kraja utakmice Nemci su dominirali i ovom partijom su istakli kandidaturu za najviši plasman u Francuskoj.  Mrežu Slovačke načeo je Boateng već u osmom minuutu, a šest minuta kasnije golman Kozačik je odbranio penal Mesutu Ezilu. To međutim nije poremetilo Nemce, pošto je Mario Gomes duplirao prednost u 43. minutu.  Konačan rezultat postavio je Julijan Draksler u 63. minutu, a u poslednjoj četvrtini utakmice Nemci su poštedeli rivala.  Ovo je treće uzastopno Evropsko prvenstvo na kojem Nemci dolaze do četvrtfimala, a u borbi za polufinale igraće protiv pobednika duela Španija – Italija. Izvor:B92/Pravda