Најновије

ЕКСКЛУЗИВНО: Када, како и под којим условима се враћа Шешељ

Лидер СРС Војислав Шешељ стиже у уторак или среду у Србију и моћи ће да се креће без ограничења и да комуницира са јавношћу.
СРС (Фото: ЈуТјуб)

СРС (Фото: ЈуТјуб)

Једини захтев који је Трибунал поставио Србији је да му по уласку у земљу не изда нови пасош. Како „Блиц“ сазнаје, његов повратак ће потрајати још неколико дана јер треба превести сву медицинску документацију како би лечење несметано могао да настави у Србији. Шешељ није имао ништа против оваквог развоја догађаја. Такође, како сазнајемо, он неће имати полицијско обезбеђење нити у Холандији нити када стигне у Србију. Шешељ чека да се испуне технички услови око трансфера до аеродрома. То је посао холандских власти, и они то треба да обезбеде - каже потпредседник СРС Немања Шаровић. Шта Шешељ може да ради Нема кућног притвора Може свуда да се креће без полицијске пратње Моћи ће да се бави политиком Моћи ће да држи митинге, трибине, протесте Он каже да је Шешељ у доброј менталној форми, да нормално може да се креће и говори, и да ће се то видети на митингу који ова странка планира да одржи у центру Београда 15. новембра. Шешељ у Србију долази као да је слободан човек. Од њега није тражено нити да се обавеже према Влади Србије, нити да се изјасни пред Хашким трибуналом у вези с било чим - каже Шаровић истакавши да ће га радикали најпре дочекати, и да после тога крећу у борбу против актуелног режима. Вјерица Радета, која је јуче била у централи СРС, каже да је Јадранка Шешељ и радосна, али и забринута због Војиног здравственог стања.
Прочитајте још: Ево када ће и где Шешељ одржати први митинг по повратку у Србију
За шта је Шешељ оптужен За злочине над Хрватима и Муслиманима у Хрватској, Војводини и БиХ од 1991. до 1993. Прогон несрба на политичкој, расној и верској основи, депортацију и нехумана дела (присилно премештање) као злочин против човечности. Кршење закона и обичаја ратовања: убиства, мучења, окрутна поступања, безобзирна разарања села и пустошења која нису оправдана војном нуждом. Уништавање верских објеката и пљачкање имовине. У Хагу су казали да је пракса Трибунала да из безбедоносних разлога не говоре када се оптуженик пушта на привремену слободу, и да ће јавност о томе обавестити када Шешељ напусти Холандију. Председник Националног савета за сарадњу са Хагом Расим Љајић казао је да је одлука Хашког трибунала да Шешеља пусти из притвора покушај тог суда да изађе из ситуације у коју је сам себе довео непримерено дугим суђењем. Он је казао и да се први пут догодило да се од оптуженог не тражи да се изјасни о условима Трибунала. И адвокат Ненад Петрушић каже да се ради о незапамћеној пракси и када су у питању услови (нема их) и када је у питању дужина поступка, и то без икакве пресуде. Шешељ је у притвору од 24. фебруара 2003, када се добровољно предао након што је Трибунал обелоданио оптужницу против њега. Извор: Блиц

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Филантропи из европе

Звоњење на вратима.Човек отвара врата и види на прагу како стоји особа са киселим изразом ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА