Премијер: Сити и Ливерпул одговорили Челсију

Манчестер сити је на шестицу Челсија против Арсенала одговорио петицом Фуламу. Шест голова дао је и Ливерпул у Кардифу, али је и примио три. Укупно 29 голова на првих седам утакмица 31. кола Премијер лиге или више од четири по мечу.
Лого Премијерлиге

Серију голова грађана против дављеника Фулама отворио је Јаја Туре, хет триком од кога јепрва два гола постигао с пенала. Посао су завршили Фернардињо и Де Микелис. Треба рећи да су гости од 54. минута играли с десеторицом после искључења Аморебијете. Голеаду у Кардифу отворили су домаћи преко Муча у деветом минуту. изједначио је суарес у 16, али сжу Велшани опет стигли у вођство у 25. преко Кембела. Нови преокрет уследио је кад је дефанзивац редса Мартин Шкртел постигао по гол крајем првог и почетком другог дела, а посао су довршичи Стариџ са једним и Суарез са два гола, а пре него што је комплетирао хет-трик Муч је другим голом смањио на 5:3. Евертон је задржао какве-такве шансе у борби за Лигу шампиона, победом 3:2 над Свонсијем. Стрелци су били Бејнс из пенала, Лукаку и Рос Баркли за карамеле а Бони и ешли вилијамс за госте. Хал сити је остварио важне бодове у борби за опстанак против ВБА (2:0), а Њукасл минималном победом над Кристал Паласом пришао на два бода од места које води у Европа лигу. Извор: Правда