Premijer: Siti i Liverpul odgovorili Čelsiju

Mančester siti je na šesticu Čelsija protiv Arsenala odgovorio peticom Fulamu. Šest golova dao je i Liverpul u Kardifu, ali je i primio tri. Ukupno 29 golova na prvih sedam utakmica 31. kola Premijer lige ili više od četiri po meču.
Logo Premijerlige

Seriju golova građana protiv davljenika Fulama otvorio je Jaja Ture, het trikom od koga jeprva dva gola postigao s penala. Posao su završili Fernardinjo i De Mikelis. Treba reći da su gosti od 54. minuta igrali s desetoricom posle isključenja Amorebijete. Goleadu u Kardifu otvorili su domaći preko Muča u devetom minutu. izjednačio je suares u 16, ali sžu Velšani opet stigli u vođstvo u 25. preko Kembela. Novi preokret usledio je kad je defanzivac redsa Martin Škrtel postigao po gol krajem prvog i početkom drugog dela, a posao su dovršiči Staridž sa jednim i Suarez sa dva gola, a pre nego što je kompletirao het-trik Muč je drugim golom smanjio na 5:3. Everton je zadržao kakve-takve šanse u borbi za Ligu šampiona, pobedom 3:2 nad Svonsijem. Strelci su bili Bejns iz penala, Lukaku i Ros Barkli za karamele a Boni i ešli vilijams za goste. Hal siti je ostvario važne bodove u borbi za opstanak protiv VBA (2:0), a NJukasl minimalnom pobedom nad Kristal Palasom prišao na dva boda od mesta koje vodi u Evropa ligu. Izvor: Pravda