Партизан бољи од Инђије у пријатељској

Партизан јe наставио серију одигравања тренинг мечева између два првенствена кола. Данашњи противник црно-белима је била Иншија, а комбиновани тим шампиона Србије победио је 3:1.
Данко Лазовић (ФОТО: ФК Партизан)

Стицајем околности (због црвеног картона), међу резервистима се нашао и Данко Лазовић који је показао фудбалско мајсторство на позицији у везном реду. Исказао се као префињени асистент у много акција, које су његови саиграчи или претварали у гол или пропуштали велике шансе. Први гол у 6 минуту је пао управо после његове асистенције младом првотимцу Телеоптика Пантелићу, који је одлично реаговао на дубински пас и ефектно затресао мрежу. После раног вођства црно-белих гости су у два наврата припретили преко Павковића и Басрака, али је одбрана црно-белих правовремено интервенисала. Недуго затим Партизан је повео 2:0. Иницијатор акције био је Петровић, који је "бомбу", голман је кратко одбио, а ту се нашао Лазовић, који је закуцао лопту у мрежу. Стрелац трећег гола је био Пантић из оправдано досуђеног пенала, после прекршаја над Грбићем. Гости су почасни погодак постигли у 90. минуту, а стрелац је био Бједов после иделаног центаршута свог саиграча са леве стране. Извор: Партизан.рс