(ВИДЕО) Касиљас спасао Реал, Челси у 88. минуту до полуфинала

Први полуфиналисти Лиге шампиона за сезону 2013/14 су Реал Мадрид и Челси. Плавци су други гол постигли у 88. минуту па иако се чинило да су њиме осигурали полуфинале, стрепња није напуштала Стамфорд бриџ до последњег звиждука. Борусија Дортмунд је после 45 минута имала 2:0, али у наставку није било голова и поред неколико изгледних прилика с обе стране.
Мкхитарјан дрибла Касиљаса, али испречила се статива (ФОТО: ЈТ скриншот)

Имали су милионери из Дортмунда 2:0 и стоодстотну шансу Хенрика Мкхитирјана, кад је преварио одбрану Реала и предриблао голмана Касиљаса, али из оштрог угла погодио стативу празног гола. Била је то најбоља прилика да се анулира предност противника из првог меча, само који минут касније, Јерменин је још једном запретио, али је овај пут погодио право у Касиљаса. А како је те тренутке с клупе преживљавао најбољи играч света Кристијано Роналдо, због чега је интервенисао и пети судија, можете да видите ОВДЕ. Цео меч за Дортмунд и то на за њега необичној позицији између везног реда и одбране, одиграо је репрезентативац Србије Милош Јојић чијом игром навијачи Дортмунда и тренер Клоп могу да буду задовољни. Победоносни гол за Челси постигао је Демба Ба у последњим тренуцима меча и тек тада је ПАри сен Жермен кренуо озбиљније ка голу плаваца. Више прилика створили су свеци за та непуна три минута плус надокнада него за претходних 87, али је голман Чех спасао домаћина, баш као и Касиљас госте у Дортмунду. Одбраном плаваца доминирао је Бане Ивановић, капитен орлова одиграо је свих 90 минута, а у 55. је зарадио жути картон. У среду су на реду друга два полуфинала. У Минхену бранилац ушатог пехара Бајерн дочекује захуктаи Манчестер јунајтед после 1:1 на Олд Трафорду, док ће на Висенте Калдерону домаћи Атлетико дочекати Барселону. Први меч је такође завршен 1:1. Извор: Правда