(ФОТО И ВИДЕО) Бразилци у шоку, Немци их понизили са 7:1

Богови фудбала су се наљутили и сурово казнили "најфудбалскију" нацију на свету. Бразил је кашљуцао већим делом Светског првенства, дошао први пут са јачим дефанзивцима него нападачима, а онда је у својој кући доживео највећу катастрофу у историји. Немци су шест пута шутнули у првих пола сата утакмице полуфинала Мундијала, а пет пута је лопта завршила иза леђа Жулија Сезара. На крају и више него заслужена победа Немачке - 7:1.
Немачки напад неумољив(Фото: Squaka)

Није било Нејмара ни Тијага Силве, због повреде, односно супсензије, али је и више него јасно да овој селекцији Бразила недостаје пре свега уметник напред. Није то ни Бернард, који је добио прилику да замени повређеног Нејмара, а још мање су Хулк и Фред прави наследници Роналда и Бебета, а о Пелеу да и не говоримо. Критичари Фелипеа Сколарија ће сигурно међу првим аргументима потегнути Роналдиња, а питање је да ли ће бити некога ко ће им то замерити. Немачка је била Немачка. Изашли су дисциплиновано, свако је радио свој посао, можда се неко и неће сложити, али ништа спектакуларно није било у њиховој игри. Уосталом, спектакл је храна за сиромашне, а они богати се уздају у тачност и одрађивање посла. Задатак је био финале, а Немац не оставља посао да чека, обавили су га тако ученици Јоахима Лева за пола сата (5:0) и потом само гледали да ништа не наруши ту свакодневну хармонију реда и рада. Мрежу Бразилаца отворио је Томас Милер. Извео је сјајно Тони Крос корнер, а унутра су двојица играча из његове репрезентације сјајно одвукла сву пажњу Бразилаца са Милера, који је из волеја пласирао лопту у мрежу немоћног Жулија Сезара. Давид Луиз је у гужви изгубио нападача противника, а то је играч Бајерна умео да казни. Тражио је Марсело у 18. минуту пенал, али није било ни речи о једанаестерцу. Уклизао му је играч одбране ривала на време, избио лопту далеко од левог бека домаћина, а тек онда га је закачио када је лопта већ била ничија. Било је то све од Бразилаца у првом полувремену. У распону од шест минута (23, 24. 26 и 29.) примају четири гола. Кренимо редом. Прво је Клосе постигао други погодак на овом Мундијалу, који је његов 16. на 23 меча на светским првенствима. Тако је престигао легендарног Бразилца Роналда, који је меч посматрао из коментаторске ложе. Већ у 24. минуту било је јасно ко ће у финале. Тони Крос је са линије од 16 метара послао неометан лопту у ближи угао Сезара. Поново је заказала одбрана домаћина шампионата, која је оставила самог везисту Бајерна. Све наде Бразилаца, ако их је још увек и било, срушио је Крос у 26. минуту Погрешио је поново Фернандињо. Кедира је додао до Кроса, који је лако послао лопту у мрежу јадног Сезара. Тачку на први део меча, ставио је Сами Кедира. Разменио је дупли пас са Месутом Езилом и на крају хладнокрво по пети пут послао Сезара да вади лопту из мреже. У другом полувремену Немци су постигли још два гола, а у самом финишу једна лопта је завршила и у мрежи Мануела Нојера. Бразилци су кренули жестоко у уводним минутима другог дела, али нису искористили две-три шансе у којима су погађали Нојера уместо мрежу. После тога су поново заспали и дозволили ривалу да их докусури са стилом. Андреас Ширле је постигао шест гол када је правовремено реаговао на убачену лопту на петерац Филипа Лама. Играо се 79. минут када је Ширле постигао можда и најлепши гол на мечу. Сјајно је закуцао лопту у саме рашље Сезара. Није ту био крај Немачкој рапсодији. До краја меча Оскар је успео само да постигне тај један гол. Немачка сада чека бољег из другог полуфинала у којем се састају Аргентина и Холандија. Бразил-Немачка  1:7Стрелци: Оскар 90 - Милер 11, Клосе 23, Крос 24, 26, Кедира 29, Ширле 69, 79. Бразил: Сезар – Маикон, Луиз, Данте, Марсело – Густаво, Фернандињо (од 46. Паулињо) – Бернард, Оскар, Хулк (од 46. Рамиреш) - Фред (од 70. Вилијан). Немачка: Нојер – Лам, Боатенг, Хумелс (од 46. Мертезакер), Хеведес – Швајнштајгер, Кедира (од 76. Дракслер) – Озил, Милер, Крос – Клосе (од 58. Ширле). Погледајте голове: Извор: sportal.rs