(FOTO I VIDEO) Brazilci u šoku, Nemci ih ponizili sa 7:1

Bogovi fudbala su se naljutili i surovo kaznili "najfudbalskiju" naciju na svetu. Brazil je kašljucao većim delom Svetskog prvenstva, došao prvi put sa jačim defanzivcima nego napadačima, a onda je u svojoj kući doživeo najveću katastrofu u istoriji. Nemci su šest puta šutnuli u prvih pola sata utakmice polufinala Mundijala, a pet puta je lopta završila iza leđa Žulija Sezara. Na kraju i više nego zaslužena pobeda Nemačke - 7:1.
Nemački napad neumoljiv(Foto: Squaka)

Nije bilo Nejmara ni Tijaga Silve, zbog povrede, odnosno supsenzije, ali je i više nego jasno da ovoj selekciji Brazila nedostaje pre svega umetnik napred. Nije to ni Bernard, koji je dobio priliku da zameni povređenog Nejmara, a još manje su Hulk i Fred pravi naslednici Ronalda i Bebeta, a o Peleu da i ne govorimo. Kritičari Felipea Skolarija će sigurno među prvim argumentima potegnuti Ronaldinja, a pitanje je da li će biti nekoga ko će im to zameriti. Nemačka je bila Nemačka. Izašli su disciplinovano, svako je radio svoj posao, možda se neko i neće složiti, ali ništa spektakularno nije bilo u njihovoj igri. Uostalom, spektakl je hrana za siromašne, a oni bogati se uzdaju u tačnost i odrađivanje posla. Zadatak je bio finale, a Nemac ne ostavlja posao da čeka, obavili su ga tako učenici Joahima Leva za pola sata (5:0) i potom samo gledali da ništa ne naruši tu svakodnevnu harmoniju reda i rada. Mrežu Brazilaca otvorio je Tomas Miler. Izveo je sjajno Toni Kros korner, a unutra su dvojica igrača iz njegove reprezentacije sjajno odvukla svu pažnju Brazilaca sa Milera, koji je iz voleja plasirao loptu u mrežu nemoćnog Žulija Sezara. David Luiz je u gužvi izgubio napadača protivnika, a to je igrač Bajerna umeo da kazni. Tražio je Marselo u 18. minutu penal, ali nije bilo ni reči o jedanaestercu. Uklizao mu je igrač odbrane rivala na vreme, izbio loptu daleko od levog beka domaćina, a tek onda ga je zakačio kada je lopta već bila ničija. Bilo je to sve od Brazilaca u prvom poluvremenu. U rasponu od šest minuta (23, 24. 26 i 29.) primaju četiri gola. Krenimo redom. Prvo je Klose postigao drugi pogodak na ovom Mundijalu, koji je njegov 16. na 23 meča na svetskim prvenstvima. Tako je prestigao legendarnog Brazilca Ronalda, koji je meč posmatrao iz komentatorske lože. Već u 24. minutu bilo je jasno ko će u finale. Toni Kros je sa linije od 16 metara poslao neometan loptu u bliži ugao Sezara. Ponovo je zakazala odbrana domaćina šampionata, koja je ostavila samog vezistu Bajerna. Sve nade Brazilaca, ako ih je još uvek i bilo, srušio je Kros u 26. minutu Pogrešio je ponovo Fernandinjo. Kedira je dodao do Krosa, koji je lako poslao loptu u mrežu jadnog Sezara. Tačku na prvi deo meča, stavio je Sami Kedira. Razmenio je dupli pas sa Mesutom Ezilom i na kraju hladnokrvo po peti put poslao Sezara da vadi loptu iz mreže. U drugom poluvremenu Nemci su postigli još dva gola, a u samom finišu jedna lopta je završila i u mreži Manuela Nojera. Brazilci su krenuli žestoko u uvodnim minutima drugog dela, ali nisu iskoristili dve-tri šanse u kojima su pogađali Nojera umesto mrežu. Posle toga su ponovo zaspali i dozvolili rivalu da ih dokusuri sa stilom. Andreas Širle je postigao šest gol kada je pravovremeno reagovao na ubačenu loptu na peterac Filipa Lama. Igrao se 79. minut kada je Širle postigao možda i najlepši gol na meču. Sjajno je zakucao loptu u same rašlje Sezara. Nije tu bio kraj Nemačkoj rapsodiji. Do kraja meča Oskar je uspeo samo da postigne taj jedan gol. Nemačka sada čeka boljeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju Argentina i Holandija. Brazil-Nemačka  1:7Strelci: Oskar 90 - Miler 11, Klose 23, Kros 24, 26, Kedira 29, Širle 69, 79. Brazil: Sezar – Maikon, Luiz, Dante, Marselo – Gustavo, Fernandinjo (od 46. Paulinjo) – Bernard, Oskar, Hulk (od 46. Ramireš) - Fred (od 70. Vilijan). Nemačka: Nojer – Lam, Boateng, Humels (od 46. Mertezaker), Hevedes – Švajnštajger, Kedira (od 76. Draksler) – Ozil, Miler, Kros – Klose (od 58. Širle). Pogledajte golove: Izvor: sportal.rs