Партизан славио у Аугзбургу, Немци без решења за Андрију и Живка Живковића (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана остварили су велику победу у другом колу Лиге Европе. Црно-бели су као гости са 3:1 савладали немачки Аугзбург и тако дошли до шестог бода и првог места на табели. У другом мечу групе Л АЗ Алкмар је са 2:1 савладао Атлетик Билбао.
Андрија Живковић (Фото: Принтскрин јутјуб)

Чудо у Аугзбургу и скандирање одушевљених Гробара – АУфидерзен: Партизанов првенац из 16. покушаја на гостовањима у Лиги Европе и премијерна радост у деветој утакмици на тлу Немачке: за пролеће на видику у другом по вредности такмичењу на Старом континенту и 160 хиљада евра на клупском рачуну! Црно-бели хероји, предвођени двојицом маестралних Живковића, хоботнице Живка и двоструког стрелца, горопадног Андрије! Немци нису баук – закључак после уводних десет минута: црно-бели су добро стајали на терену и са Милинковићевом идејом пресликаном из вечитог дербија, са две промене (Фабрисио уместо Ћирковића и Јевтовић као замена за Илића), успешно парирали френетично бодреном домаћину, у дебију подно Алпа на међународној сцени. Ален Стевановић је успешно пробијао по левој страни и права је штета што одличну соло-партитуру на истеку трећине полувремена није претворио у погодак. Од свега, корнер. Александар Субић је само минут раније спасао ватрене Гробаре језе: на гол-линији је спречио радост Аугзбурга после волеја запаженог Бобадиље (играчина, претио све време) и пружио рецепт за успех: само мускетарском девизом ''сви за једног, један за све'', чудо у околини Минхена је могуће. А онда пех: Абубакар Оумару, кадар да одличним кретњама и физичким предиспозицијама веже са себе и двојицу чувара, због повреде је морао напоље. Милинковић није имао избора – ушао је Божинов... Парни ваљак је, међутим, кренуо још јаче и за храбар приступ награђен заслуженим капиталом: Хицов џелат, ко би други – маестрални Андрија Живковић, за радост гробара до неба и уздахе, ''Жиле, ниси у Борисову, исправио се у Аугзбургу''! Црно-беле је на почетку другог полувремена спасао други Живковић – Живко, феноменално укротивши зицере резервисте Есвајна и Бобадиље, након шоу-програма нападача домаћина. Адреналин који је требало искористити! И искоришћен је, са стране од које се нико није надао: Корејац Ји-Донг Вон је затресао сопствену мрежу после корнера Андрије Живковића. Огроман капитал! На несрећу, преполовљен је после само четири минута, али, руку на срце, морао је синоћ и одлични Бобадиља нешто да погоди... Не лези враже, нови гол поново после четири минута – прослава клизањем у стилу Драгана Манцеа, на семафору опет: Андрија Живковић! Црно-бели су упали у проблем због неискуства Александра Субића који је брзо зарадио два жута картона (први због шутирања лопте!) и оставио Партизан против растрчалог, али и обезглављеног домаћина са десеторицом. Али, Милинковићева чета је поред умећа и мудрости показала и огромно херојство: Фабрисио и Милош Остојић (заменио повређеног Балажица) су уз сигурног Живка Живковића царевали казненим простором, Брашанац је са Јевтовићем претрчао километре, Бабовић је чаролијама доводио Аугзбургове играче и тифозе до очајања, Стевановић је играо и дефанзиву, а таман захуктали Божинов принудно морао напоље уступивши место на терену левом беку Немањи Петровићу. Црно-бели, иако суочени са викторијом, као сат!
Прочитајте још:Јувентус сигуран против Севиље (ВИДЕО)Филип Младеновић срушио Рому (ВИДЕО)
Извор: Журнал