Partizan slavio u Augzburgu, Nemci bez rešenja za Andriju i Živka Živkovića (VIDEO)

Fudbaleri Partizana ostvarili su veliku pobedu u drugom kolu Lige Evrope. Crno-beli su kao gosti sa 3:1 savladali nemački Augzburg i tako došli do šestog boda i prvog mesta na tabeli. U drugom meču grupe L AZ Alkmar je sa 2:1 savladao Atletik Bilbao.
Andrija Živković (Foto: Printskrin jutjub)

Čudo u Augzburgu i skandiranje oduševljenih Grobara – AUfiderzen: Partizanov prvenac iz 16. pokušaja na gostovanjima u Ligi Evrope i premijerna radost u devetoj utakmici na tlu Nemačke: za proleće na vidiku u drugom po vrednosti takmičenju na Starom kontinentu i 160 hiljada evra na klupskom računu! Crno-beli heroji, predvođeni dvojicom maestralnih Živkovića, hobotnice Živka i dvostrukog strelca, goropadnog Andrije! Nemci nisu bauk – zaključak posle uvodnih deset minuta: crno-beli su dobro stajali na terenu i sa Milinkovićevom idejom preslikanom iz večitog derbija, sa dve promene (Fabrisio umesto Ćirkovića i Jevtović kao zamena za Ilića), uspešno parirali frenetično bodrenom domaćinu, u debiju podno Alpa na međunarodnoj sceni. Alen Stevanović je uspešno probijao po levoj strani i prava je šteta što odličnu solo-partituru na isteku trećine poluvremena nije pretvorio u pogodak. Od svega, korner. Aleksandar Subić je samo minut ranije spasao vatrene Grobare jeze: na gol-liniji je sprečio radost Augzburga posle voleja zapaženog Bobadilje (igračina, pretio sve vreme) i pružio recept za uspeh: samo musketarskom devizom ''svi za jednog, jedan za sve'', čudo u okolini Minhena je moguće. A onda peh: Abubakar Oumaru, kadar da odličnim kretnjama i fizičkim predispozicijama veže sa sebe i dvojicu čuvara, zbog povrede je morao napolje. Milinković nije imao izbora – ušao je Božinov... Parni valjak je, međutim, krenuo još jače i za hrabar pristup nagrađen zasluženim kapitalom: Hicov dželat, ko bi drugi – maestralni Andrija Živković, za radost grobara do neba i uzdahe, ''Žile, nisi u Borisovu, ispravio se u Augzburgu''! Crno-bele je na početku drugog poluvremena spasao drugi Živković – Živko, fenomenalno ukrotivši zicere rezerviste Esvajna i Bobadilje, nakon šou-programa napadača domaćina. Adrenalin koji je trebalo iskoristiti! I iskorišćen je, sa strane od koje se niko nije nadao: Korejac Ji-Dong Von je zatresao sopstvenu mrežu posle kornera Andrije Živkovića. Ogroman kapital! Na nesreću, prepolovljen je posle samo četiri minuta, ali, ruku na srce, morao je sinoć i odlični Bobadilja nešto da pogodi... Ne lezi vraže, novi gol ponovo posle četiri minuta – proslava klizanjem u stilu Dragana Mancea, na semaforu opet: Andrija Živković! Crno-beli su upali u problem zbog neiskustva Aleksandra Subića koji je brzo zaradio dva žuta kartona (prvi zbog šutiranja lopte!) i ostavio Partizan protiv rastrčalog, ali i obezglavljenog domaćina sa desetoricom. Ali, Milinkovićeva četa je pored umeća i mudrosti pokazala i ogromno herojstvo: Fabrisio i Miloš Ostojić (zamenio povređenog Balažica) su uz sigurnog Živka Živkovića carevali kaznenim prostorom, Brašanac je sa Jevtovićem pretrčao kilometre, Babović je čarolijama dovodio Augzburgove igrače i tifoze do očajanja, Stevanović je igrao i defanzivu, a taman zahuktali Božinov prinudno morao napolje ustupivši mesto na terenu levom beku Nemanji Petroviću. Crno-beli, iako suočeni sa viktorijom, kao sat!
Izvor: Žurnal