Дњепар и Севиља у финалу Лиге Европе

Фудбалери Дњепра и Севиље играће у овосезонском финалу Лиге Европе.
Лига Европе (Фото: Јутјуб)

Украјински клуб је након 1:1 у гостима, савладао на свом терену Наполи са 1:0 и прошао у финале. Једини гол на утакмици постигао је Селезњов у 58. минуту сусрета. Севиља ће бити у прилици да брани трофеј пошто је са укупних 5:0 славила против Фиорентине. Шпански представник је након 3:0 на домаћем терену, вечерас славио и у Фиренци са 2:0. Клуб из Андалузије је у вођство стигао голом Баке у 22. минуту, да би коначних 2:0 поставио Карико свега пет минута касније. Прилику да ублажи пораз Фиорентине прпустио је у 67. минуту Јосип Иличић који је промашио пенал. Финале Лиге Европе одиграће се 27. маја на Нациналном стадиону у Варшави. Лиге Европе, полуфинале: Дњепар - Наполи 1:0 (1:1) Фиорентина - Севиља 0:2 (0:3)