Dnjepar i Sevilja u finalu Lige Evrope

Fudbaleri Dnjepra i Sevilje igraće u ovosezonskom finalu Lige Evrope.
Liga Evrope (Foto: Jutjub)

Ukrajinski klub je nakon 1:1 u gostima, savladao na svom terenu Napoli sa 1:0 i prošao u finale. Jedini gol na utakmici postigao je Seleznjov u 58. minutu susreta. Sevilja će biti u prilici da brani trofej pošto je sa ukupnih 5:0 slavila protiv Fiorentine. Španski predstavnik je nakon 3:0 na domaćem terenu, večeras slavio i u Firenci sa 2:0. Klub iz Andaluzije je u vođstvo stigao golom Bake u 22. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Kariko svega pet minuta kasnije. Priliku da ublaži poraz Fiorentine prpustio je u 67. minutu Josip Iličić koji je promašio penal. Finale Lige Evrope odigraće se 27. maja na Nacinalnom stadionu u Varšavi. Lige Evrope, polufinale: Dnjepar - Napoli 1:0 (1:1) Fiorentina - Sevilja 0:2 (0:3)