СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ: Партизан се са минималним поразом враћа из Белорусије (ВИДЕО)

Пораз на великом јубилеју! Партизан је одиграо 100. утакмицу у Купу и Лиги шампиона и завршио је неславно. Бате Борисов је на свом терену у првом мечу плеј-офа за улазак у Лигу шампиона славио "на мишиће" - 1:0 (0:0).
Бате Борисов-Партизан 1:0 (Фото: ЈуТјуб)

Гол одлуке пао је у 75. минуту када је капитен Батеа Михаил Гордјечук затресао мрежу после корнера, али је кључни моменат било искључење неискунсог Марка Јевтовића који је пожутео у 21. минуту и надокнади првог полувремена. Од тог тренутка спласле су шансе црно-белих да могу лакше до гола домаћина, да могу до доброг резултата у првој утакмици у Белорусији и да могу степеник ближе европској елити и баснословним милионима евра. Фудбалска прича из уџбеника виђена је у Борисову. Домаћин је нападао, гост се ослобио притиска, имао две сјајне шансе,а казна је стигла као у чувеној причи отрагичару који бива брзо кажњен за промашаје. Могао је Андрија Живковић да оним зездама са логотипа Лиге шампиона да поспе пут црно-белих у елиту. Само да је у 13. и 70. минуту био пола корака бржи од голмана домаћих. Али није... Партизан се са једном лоптом у мрежи јутрос вратио кући, а остаје му нада да ће у реваншу следеће среде у преруној Хумској да направи ново чудо, нови корак у славу. Видело се да за ривала има добар тим, али не и препреку која не може да се прескочи. Почео је Партизан на "Борисов арени" бојажљиво и већ у 1. минуту је било јасно да ће капитен домаћина Виталиј Радјонов бити главна опаснот за гол Живка Живквоића. Исти играч је већ у 7. минуту припретио ударцем главом, први пут је Живковић спасавао своју мрежу. Идентична акција, после центаршута са десне стране виђена је и 17. минуту и опет је голман Партизана показао да се враћа у стару, добру форму. Ипак, у 13. минуту виђена је најбоља прилика у првом полувремену у којоој се нашао Андрија Живковић. Могао је и морао Партизан до вођства, Абубакар Оумару је повукао сјајан контранапад, упослио усамљеног Живковића на десној страни терена, али је голман Батеа Сергеј Черник био за милиметар бржи и спасао гол. Капитен домаћих, тај "намазани" и превејани Родјонов бар је нешто конкренто урадио за свој тим у првом полуврмену. Прво је у 21.минуту изазвао младог Марка Јевтовића да заради први жути картон, а дубоко у надокнади првог дела меча Јевтовић је на средини терена направио фаул који је шкотски судија Томпсон без много двоумљења "обојио" у још један жути, па и црвени картон. Десетковани Партизан морао је да мења тактику, преслаже линије тима и тражи прилику у организованијој одбрани. За чудо, Зоран Милинковић није принудну измену направио у полувремену, већ је Валерија Божинова извео из игре тек у 54. минуту. Стао је Партизан на лопту, домаћин није имао решења у нападу, а онда је у 70. минуту поново севнула контра црно-белих. Опет је Абубакар упослио Живквоића који је поново могао да се прослави пошто се погледао у очи са голманом Батеа. Казна је стигла само пет минута касније после праве опсаде гола Живка Живковића. Капитен Михаил Гордјечук ипак се искупио за све промашаје и после корнера са леве стране довео свој тим у вођство од 1:0. Тако је у воду пала организована одбрана црно-белих, а две колосалне шансе Живквоића биће само успомена са пута у Белорусију.