SA IGRAČEM MANJE: Partizan se sa minimalnim porazom vraća iz Belorusije (VIDEO)

Poraz na velikom jubileju! Partizan je odigrao 100. utakmicu u Kupu i Ligi šampiona i završio je neslavno. Bate Borisov je na svom terenu u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona slavio "na mišiće" - 1:0 (0:0).
Bate Borisov-Partizan 1:0 (Foto: JuTjub)

Gol odluke pao je u 75. minutu kada je kapiten Batea Mihail Gordječuk zatresao mrežu posle kornera, ali je ključni momenat bilo isključenje neiskunsog Marka Jevtovića koji je požuteo u 21. minutu i nadoknadi prvog poluvremena. Od tog trenutka splasle su šanse crno-belih da mogu lakše do gola domaćina, da mogu do dobrog rezultata u prvoj utakmici u Belorusiji i da mogu stepenik bliže evropskoj eliti i basnoslovnim milionima evra. Fudbalska priča iz udžbenika viđena je u Borisovu. Domaćin je napadao, gost se oslobio pritiska, imao dve sjajne šanse,a kazna je stigla kao u čuvenoj priči otragičaru koji biva brzo kažnjen za promašaje. Mogao je Andrija Živković da onim zezdama sa logotipa Lige šampiona da pospe put crno-belih u elitu. Samo da je u 13. i 70. minutu bio pola koraka brži od golmana domaćih. Ali nije... Partizan se sa jednom loptom u mreži jutros vratio kući, a ostaje mu nada da će u revanšu sledeće srede u prerunoj Humskoj da napravi novo čudo, novi korak u slavu. Videlo se da za rivala ima dobar tim, ali ne i prepreku koja ne može da se preskoči. Počeo je Partizan na "Borisov areni" bojažljivo i već u 1. minutu je bilo jasno da će kapiten domaćina Vitalij Radjonov biti glavna opasnot za gol Živka Živkvoića. Isti igrač je već u 7. minutu pripretio udarcem glavom, prvi put je Živković spasavao svoju mrežu. Identična akcija, posle centaršuta sa desne strane viđena je i 17. minutu i opet je golman Partizana pokazao da se vraća u staru, dobru formu. Ipak, u 13. minutu viđena je najbolja prilika u prvom poluvremenu u kojooj se našao Andrija Živković. Mogao je i morao Partizan do vođstva, Abubakar Oumaru je povukao sjajan kontranapad, uposlio usamljenog Živkovića na desnoj strani terena, ali je golman Batea Sergej Černik bio za milimetar brži i spasao gol. Kapiten domaćih, taj "namazani" i prevejani Rodjonov bar je nešto konkrento uradio za svoj tim u prvom poluvrmenu. Prvo je u 21.minutu izazvao mladog Marka Jevtovića da zaradi prvi žuti karton, a duboko u nadoknadi prvog dela meča Jevtović je na sredini terena napravio faul koji je škotski sudija Tompson bez mnogo dvoumljenja "obojio" u još jedan žuti, pa i crveni karton. Desetkovani Partizan morao je da menja taktiku, preslaže linije tima i traži priliku u organizovanijoj odbrani. Za čudo, Zoran Milinković nije prinudnu izmenu napravio u poluvremenu, već je Valerija Božinova izveo iz igre tek u 54. minutu. Stao je Partizan na loptu, domaćin nije imao rešenja u napadu, a onda je u 70. minutu ponovo sevnula kontra crno-belih. Opet je Abubakar uposlio Živkvoića koji je ponovo mogao da se proslavi pošto se pogledao u oči sa golmanom Batea. Kazna je stigla samo pet minuta kasnije posle prave opsade gola Živka Živkovića. Kapiten Mihail Gordječuk ipak se iskupio za sve promašaje i posle kornera sa leve strane doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Tako je u vodu pala organizovana odbrana crno-belih, a dve kolosalne šanse Živkvoića biće samo uspomena sa puta u Belorusiju.