Објаснио је да ће тако бити зато што ће Сједињене Државе веројатно усвојити значајан програм фискалних потицаја усмерен на јачање привредне активности, али који обично доводи до ширења дефицита.
“Штампали бисмо милијарде долара више и све би то на крају имало изванредно позитивне последице на злато”, рекао је, додајући: “Фискална и монетарна политика биле би готово идентичне под било којим водством. Мислим да су разлике које се оцртавају заиста више ствар маште него што одговарају стварном стању.”
Вредност златних полуга порасла је и сада износи више од 2.000 долара, пре него што се последњих недеља вредност вратила око нивоа од 1.900 долара. Жути метал трговао је од среде један посто ниже, по цени од 1.893 долара.
Према Растеху, капитална улагања на тржишту злата сливају се у фондове којима се тргује на берзи или ЕТФ-ови, где доминирају главни рудари. То је “сектор у изванредном власништву”, рекао је.
ЦИО је нагласио да, иако ти већи играчи не чине значајна открића за нове изворе злата и остају без резерви, веројатно ће бити присиљени откупити мања имена на тржишту.
Прочитајте ОВДЕ списак злочина за које се терете лидери лажне државе!
Извор: logicno.com/ Нермин Н.