Ђиласу смета што се у тексту којим најављују почетак састанака са парламентарним странкама у оквиру међустраначког дијалога, како каже, велича улога српског парламента у коме, наводи, нема опозиције, а како тврде, опозициони политичари, али и професори, глумци, новинари, судије, НВО сектор... „називају фашистима, издајницима, лоповима”, а слично се, каже, говори и о посланицима ЕП.
Замера им и што се у тексту, према његовим речима, велича улога Ивице Дачића, „председника таквог парламента”, као и резултати из дијалога 2019. године који Ђилас назива „лажним”, тврдећи да ниједан резултат тим разговорима није постигнут, преноси Танјуг.
Ђилас у писаној изјави наводи и да одговорност за успех дијалога никако не може бити подједнако на власти и опозицији, већ да он зависи од тога да ли ће „Вучић прихватити да поштује закон или ће наставити да га крши”.
Он је додао и да су и до њега дошле информације да поједини представници земаља ЕУ говоре како опозиција хоће на изборе и само јој треба неки минимални уступак кроз дијалог да би оправдала такву одлуку, што, тврди, није тачно, јер ССП, каже, на „изборима који нису избори” неће учествовати.
Дијалог је, каже, и последња шанса да се кроз договор о поштовању закона смање тензије у друштву и избегне изливање народног незадовољства на улице, сценарија којем се ССП противи, јер, каже, носи опасности и потенцијалне жртве.
О антисрпском дивљању у Новом Саду прочитајте ОВДЕ.
Извор: Политика