ŠOK U MADRIDU: Španci ispali, polufinale Srbija - Francuska!

MADRID - Košarkaši Francuske priredili su veliko iznenađenje u četvrtfinalu Mundobasketa pošto su eliminisali domaćina Španiju sa 65:52.
Gober zakucava Špance (foto FIBA)

Francuze u borbi za veliko finale očekuje duel sa Srbijom, koja je nešto ranije pregazila Brazil sa 84:56. "Trikolori" su zasluženo savladali jednog od dva glavna favorita za osvajanje zlatne medalje. Izabranici selektora Vensana Kolea bili su bolji u svim segmentima igre, a posebno su bili dominantni u skoku - 50:28, uz čak 16 ofanzivnih skokova. Španci su uz to i očajno šutirali za tri poena - 22:2 ili mizernih 9%. Francuzi su veoma motivisano ušli u meč i prave seriju od 8:0. Španci su u prva tri minuta bili bez poena, ali je furija sjajnom serijom od 10:0 u nastavku meča preokrenula rezultat. Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom 15:15, ali su trikolori i u drugoj četvrtini imali rešenje za Špance. Francuzi su ponovo primenili recept sa početka utakmice i stižu do sedam poena prednosti. Španci su imali velikih problema sa šutom, pa su prvu trojku pogodili tek iz desetog pokušaja, a u takvoj situaciji Francuzi na poluvreme odlaze sa +7 - 35:28. I u drugom poluvremenu se igralo se tvrdo. Španci treću četvrtinu počinju serijom od 7:0, ali je odmah usledio odgovor Francuza. Međutim, Španci se nisu predavali, a odličnom igrom u odbrani uspevaju da preokrenu rezultat. Domaći tim predvodili su Pau Gasol i Huan Karlos Navaro, pa je furija u poslednju četvrtinu ušla sa minimalnim vođstvom - 43:42. Izvor: Kurir Pročitajte još: (VIDEO) Pogledajte najbolje poteze u razvaljivanju Brazila(VIDEO) Saša Đorđević: Želim Španiju u polufinalu!(VIDEO) Pogledajte Bogdanovu trojku „sa druge planete“!